شیعیان یمن امسال برای اولین بار توانستند مراسم عزاداری امام حسین(ع) را به صورت عمومی و علنی برگزار کنند.

به گزارش مسلم پرس به نقل از العالم، شیعیان یمن امسال برای اولین بار اقدام به برپایی مراسم عزاداری محرم به صورت عمومی و علنی کردند، آنان علی‌رغم اوضاع نابسامان امنیتی این کشور امسال با اراده و اصرار خود مراسم عزاداری ایام محرم را برگزار کرده و بر ضرورت درس‌آموزی و پند گرفتن از واقعه عاشورا تاکید کردند.

" علی المطری " یکی از روحانیون یمنی در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری العالم اعلام کرده است که ما سعی می‌‌کنیم از نورانیت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) و انقلاب بزرگ ایشان بهره‌مند شده و اهداف ایشان را که راه‌حل واقعی مشکلات یمن است بر دوش خود بگیریم.

در این میان زنان یمنی نیز علی رغم کلیه خطر‌ها و حوادثمتعدد موجود دست به کار تجهیز مجالس عزاداری و تکیه‌ها زدند. امام حسین علیه السلام برای همیشه قبله آزادگان و راهنمای قیام کنندگان علیه باطل بوده و خواهد بود.

رسانه‌های مختلف یمنی نیز به این موضوع پرداخته و تاکید کردند، در‌حالی که پیش از این مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام به دور از رسانه‌ها و به صورت پنهانی برگزاری می‌شد، امسال برای اولین بار در یمن شاهد آماده‌ شدن علنی یمنی‌ها برای برپایی مراسم عزاداری محرم بودیم و این امر فضای جدیدی را در کشور به وجود آورده است.