مسئول روابط خارجی جنبش حماس از نقش رژیم صهیونیستی در حوادثصحرای سینا در مصر پرده برداشته و تأکید کرد اخبار منتشر شده مبنی بر دخالت حماس در این حوادثصحت ندارد.

اسامه حمدان در گفتگو با شبکه الجزیره درباره احتمال ایجاد منطقه حایل میان مصر و نوار غزه گفت: نظامیان مصری که در سینا به قتل رسیدند در واقع دوبار کشته شدند. نخست زمانی که جان خود را از دست دادند و بعد زمانی که در مورد عاملان اصلی این حادثه سخنان متناقض ایراد شد و تحقیقی جدی در این خصوص بعمل نیامد.
حمدان ادامه داد: ما نوار غزه و مصر را بخشهایی از امت اسلامی می دانیم که با یکدیگر رابطه برادرانه دارند. همه می دانند که فلسطینی ها برای تمامیت ارضی و استقلال مصر احترام قایل هستند. ارتش مصر با تایید این مطلب اعلام کرده است که فلسطینیان نه تنها تاثیر منفی بر امنیت مصر ندارند بلکه باید با آنها برای ایجاد امنیت همکاری کرد. بنابر این مسئله ایجاد منطقه حایل میان مصر و نوار غزه شایعه ای است که هدفش تحریک فلسطینیان و تشدید محاصره نوار غزه است. ما از دولت مصر می خواهیم به محاصره پایان دهد و اسراییل را برای لغو محاصره تحت فشار بگذارد نه اینکه اقداماتی انجام دهد که اسراییل در اقدامات خصمانه علیه ملت فلسطین جسارت بیشتری پیدا کند.
مسئول روابط خارجی حماس افزود: طرف مصری اعلام کرده است مذاکرات آتش بس میان فلسطینیان و اسراییل را که در قاهره برگزار می شد متوقف کرده است. البته ما امیدواریم این اقدام ارتباطی با حوادثسینا نداشته باشد زیرا در این صورت اسراییل بهانه خوبی برای لغو مذاکرات به دست می آورد، ضمن اینکه ما معتقدیم اسراییل در تعرض به نظامیان مصری در سینا دخالت داشته است. اسراییلی ها به راحتی می توانند بدون بازرسی شدن و با کارت هویت معمولی خود از مرز عبور کرده و به سینا بیایند بنابر این بعید نیست که جاسوسان و نظامیان ارتش اسراییل به سینا وارد شده و دست به انجام عملیات علیه ارتش دست زده باشند.

جمعه گذشته رسانه ها از کشته شدن ۳۳ سرباز مصری در اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در جنوب منطقه " شیخ زوید " واقع در شمال صحرای سینا خبر دادند.