نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه، اقدام به تخریب نمادهای عاشورا در مناطق مختلف بحرین نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «الوفاق»، نیروهای امنیتی و مسلح رژیم آل‌خلیفه در برخی از مناطق بحرین اقدام به تخریب نمادهای دینی به‌ویژه نمادهای مربوط به عاشورا کردند.
این در حالی است که دستوری درخصوص ممانعت از برگزاری مراسم عاشورا و مقابله با نمادهای عاشورایی به مردم داده نشده و این مراسم در سال‌های گذشته همچنان برگزار شده است.
مزدوران رژیم آل‌خلیفه به مناطق مختلف «سلماباد»، «ستره»، «رأس رمان» و «الجفیر» و چند منطقه دیگر در بحرین یورش برده و نمادهای عاشورا را تخریب کردند.
مقامات رژیم بحرین دست نیروها و مزدوران خود را در ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان باز گذاشته و از طریق وعاظ دربار این اقدامات جنایتکاران را توجیه می‌کنند.
این در حالی است که با وجود درخواست‌های سازمان‌های حقوق بشری برای توقف آزار و اذیت‌های طائفه‌ای، توقف انتقام‌گیری از شهروندان و جلوگیری از حمله به نمادهای مذهبی در ۴۰ سال گذشته، این روند همچنان ادامه دارد و این امر، خود دلیل بر بی‌توجهی و چشم‌پوشی مقامات آ‌ل‌خلیفه نسبت به چنین رفتارهای نفرت‌انگیزی است که زمینه را در حمایت از متجاوزان بدون محاکمه آن‌ها فراهم می‌آورد.
عدم محاکمه متجاوزان موجب استمرار تجاوزات و اقدامات قلدرانه و افزایش چنین توهین‌هایی در بحرین شده است که آخرین آن، اهانت به نمادهای عاشورا بود.
جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، مسئولیت کامل این بی‌‌قانونی و نقض‌های حقوق بشر را متوجه رژیم بحرین دانست و گفت: توهین به مقدسات دینی و اقداماتی چون تخریب مساجد بر اساس گزارش کمیته حقیقت‌یاب بحرین به ۵۵ مورد می‌رسد.
جمعیت وفاق بحرین، استبداد، خودکامگی و دیکتاتوری حاکمان این کشور را سرچشمه همه مشکلات دانست و تأکید کرد: حل و فصل این موارد تنها با پذیرفتن مطالبات ملت و تشکیل نظامی سیاسی برگرفته از اراده مردم، عملی خواهد شد.