وزیر اطلاعات اسرائیل با بیان اینکه مسئله هسته ای ایران یک تهدید به شمار می رود افزود: ایران نباید به هیچ‌عنوان به تاسیسات غنی سازی دسترسی داشته باشد و حتی نیازی به یک سانتریفیوژ برای غنی سازی ندارد.

یووال استاینیتز، وزیر اطلاعات اسرائیل در مصاحبه با روزنامه تلگراف تاکید کرد که باوجود تشکیل ائتلافی برای مبارزه علیه گروه داعش دولت انگلیس باید بر روی جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران متمرکز شود که به ادعای وی بزرگترین تهدید به شمار می‌رود.

وی با ابراز خرسندی از ادامه تحریم ها علیه ایران گفت که در ابتدا تصور می‌کرد که تحریم‌ها لغو خواهند شد اما آمریکا و اروپا تلاش‌های زیادی را انجام دادند تا اثبات کنند نقض تحریم‌ها عواقب زیادی به همراه خواهد داشت.

وزیر اطلاعات اسرائیل هدف آمریکا و انگلیس به منظور کاهش ظرفیت غنی سازی ایران در مذاکرات بعدی را اشتباه خواند و گفت: " ایران نباید به هیچ‌عنوان به تاسیسات غنی سازی دسترسی داشته باشد. اصلا ایران چه نیازی به حتی یک سانتریفیوژ برای غنی سازی دارد؟ "

اشتاینتیز در ارتباط با این موضوع که اوباما عدم غنی سازی ایران را یک هدف غیرواقعی در مذاکرات خوانده بود گفت: تصور میکنم دستیابی به این نتیجه امکانپذیر است، زیرا ایران واقعا به نجات اقتصاد خود نیاز دارد. کاملا مشخص است. آنها به شدت به توافق نیاز دارند.

وی عدم توافق هسته‌ای را بهتر از توافقی دانست که به تهران اجازه حفظ هزاران سانتریفیوژ را بدهد. اشتاینتیز پذیرفت که عدم توافق هسته‌ای ممکن است به تنش و یا یک بحران منتهی شود اما مسیر را برای دستیابی به یک توافق جامع در آینده هموار خواهد ساخت.