پس از اعتراض گسترده شهروندان ترکیه‌ای به عامل هتاکی علیه قرآن کریم در فضای مجازی، پلیس استانبول فرد موهن را بازداشت کرد.

به گزارش مسلم پرس - تصویری که چند روز اخیر در شبکه‌های اجتماعی از اهانت یکی از شهروندان ترکیه‌ای به ساحت قرآن کریم منتشر شده بود، با واکنش‌های جدی در این کشور مواجه شد.

حجم این انتقادات و اعتراضات به حدی بود که وکیل رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه نیز از این فرد شکایت کرده بود.
ماجرا از آنجا آغاز شد که چند روز قبل، یکی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر با نام کاربری «kedibiti» عکسی از خود به اشتراک گذاشت که در آن پای خود را با بی‌احترامی روی صفحه‌ای از قرآن کریم قرار داده بود.
پس از این اتفاق وکیل شهردار آنکارا به دلیل اهانت این فرد به مقدسات اسلامی، از وی شکایت کرد و به همین واسطه مشخص شد که این نام کاربری متعلق به خانمی به نام «گول بیاز آتیک»، ساکن استانبول است.

بر اساس این گزارش، پلیس امنیت استانبول پس از بررسی‌های لازم و ایراد اتهام، رایانه و تلفن همراه این عامل هتاکی به قرآن کریم را ضبط و وی را بازداشت کرد.

هرچند این شخص، در اظهارات خود انجام این عمل شنیع را بدون هیچ دشمنی با دین اسلام اعلام کرده است، اما در شکوایه‌ای که علیه وی تنظیم شده مواردی نظیر اهانت به دین اسلام، تحریک افکار عمومی و بر هم زدن نظم جامعه قید شده است.