دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: ما بیشترین نیاز را در حال حاضر به وحدت داریم و باید بر خلاف اسلام داعش و امثال آن، اسلامی متمدن و مترقی و درخشان را ارائه کنیم.

سید " حسن نصرالله " دبیرکل حزب الله در دیدار سالیانه با مبلغان و علما در آستانه ورود به ماه محرم الحرام با تاکید بر وحدت و دوری از تحریک دیگران اعلام کرد: ما بیشترین نیاز را در حال حاضر به وحدت داریم و باید بر خلاف اسلام داعش و امثال آن، اسلامی متمدن و مترقی و درخشان را ارائه کنیم.

وی ضمن تاکید بر توانمندی‌ها و آمادگی بسیار بالایی حزب‌الله، گفت که عناصر مسلح در کوه‌های قلمون و عرسال ناتوان تر از آن هستند که بتوانند به منطقه‌ای در بقاع حمله کنند. اتفاقاتی که اخیرا در بریتال و عسال الورد روی داد نیز اشتباهی از سوی آن ها بود که مورد تجدید نظر قرار گرفت.

سید حسن نصر الله خواستار حضور موثر و فعال مردم در مراسم عاشورایی شد و تاکید کرد: ما نه خون کسی را مباح می کنیم و نه می گذاریم خونمان را مباح کنند. مطمئنا اوضاع امنیتی تا حد زیادی تحت کنترل است، اما اگر هر اتفاق امنیتی نیز روی دهد، این به معنای شکست ما نخواهد بود، چرا که بزرگترین دولت‌ها نمی توانند به صورت صد در صد امنیت خود را تامین کنند.

سید حسن نصرالله به دیدار اخیر خود از مناطق بقا که برای افزایش اطمینان نسبت به منطقه صورت گرفته بود اشاره و تاکید کرد: از اوضاع میدانی اطلاع پیدا کردم و چند کیلومتر بین مراکز مختلف در بقاع پیاده روی کردم. من به شما اطمینان می دهم که اوضاع ما در عرصه میدانی بسیار قوی و خوب است و آمادگی های ما در سطح بسیار بالایی قرار دارد، طرح های ما نیز مستحکم است و آماده مقابله با هر اقدامی که آن ها انجام دهند، هستیم.

وی تاکید کرد که آن‌ها(افراد مسلح) به علت اینکه دچار محاصره و بحران هستند، نمی توانند به مناطق بقاع حمله کنند، آن ها دو راه پیش رو دارند، یا باید از سرما بمیرند یا اینکه با لباس‌های غیر نظامی وارد لبنان و سوریه شوند.

نصرالله ادامه داد: هر روزی که می گذرد اطمینان ما نسبت به اینکه مبارزه ما در سوریه برای حمایت از لبنان بوده، افزوده می شود. ما امروز در محور مقاومت در موضع پیروزی قرار داریم. وقتی که طرح های دشمن تو شکست خورد، این به معنای پیروزی توست. البته معرکه تا زمان پیروزی نهایی طولانی خواهد بود. ما فرصتی طلایی داریم تا پروژه تکفیری را شکست دهیم.

وی تاکید کرد که پروژه موجود تنها بر سر سوریه یا براندازی " بشار اسد " رئیس جمهور این کشور نیست، بلکه آن ها به دنبال ترسیم طرحی جدید برای منطقه هستند. ابقای داعش بر اساس منافع آمریکا و ترکیه است.

دبیر کل حزب‌الله جنگ ائتلاف بین‌المللی و عربی بر ضد داعش را برای کوتاه کردن بال و پر این گروه دانست و گفت که در این جنگ
قرار ست برای آن‌ها خطوط قرمزی ترسیم شود که به عربستان و اردن و اربیل نزدیک نشوند. حملاتی که از ابتدای جنگ تاکنون بر ضد این عناصر انجام شده، به اندازه حملات هوایی اسرائیل در یک روز از جنگ ۳۳ روزه در لبنان نمی‌شود.

نصرالله گفت که آمریکا از داعش برای ترساندن دولت‌های‌ منطقه و باج‌گیری از آن‌ها استفاده می کند تا بتواند بر آن‌ها تسلط پیدا کند، این طرح به خصوص در عراق و سوریه دنبال می‌شود. ترکیه نیز هرگز وارد نخواهد شد و به شرط‌های آمریکا جز در صورت رسیدن به منافع واقعی استراتژیک و جغرافیایی پاسخ مثبت نخواهد داد. منافعی که احتمالا باعثنفوذ این کشور بر منطقه حلب شود، به همین علت هرگز کمکی را به کُردهای کوبانی نخواهد کرد و اقدامی نخواهد کرد که داعش را تهدید کند.

گفتنی است سید حسن نصرالله اخیرا با لباس نظامی به منطقه بقاع رفته و در مناطق عملیاتی حزب الله در این منطقه به گشت زنی و پیاده روی پرداخت.

وی در جلسه ویژه ای در بقاع تاکید کرد، پیام عملیات اخیر شبعا این است که مقاومت با وجود تغییر و تحولات در منطقه همچنان قدرتمند است و در صحنه حضور دارد و ضعیف نشده است.

وی افزود: تصمیم ما مبارزه با تکفیری ها و تروریست ها است، هر چقدر هم که رویارویی شدید باشد و فشارها افزایش یابد.

دبیر کا حزب الله در این جلسه تاکید کرد: نبرد قلمون اراده مبارزه و درگیری است، و ما وارد این نبرد خواهیم شد و بعد از توکل بر خدا، شکست ما امکان پذیر نیست. جایی برای تسلیم شدن در برابر این دشمن وجود ندارد.