دبیر کل سازمان ملل با ابراز نگرانی نسبت به نقض حقوق بشر در شهر " عین العرب " سوریه توسط گروه تروریستی داعش، خواستار تلاش همه جانبه برای کمک به ساکنان این شهر کردنشین شد.

" بان‌کی‌مون " دبیر کل سازمان ملل با ابراز نگرانی شدید از وضعیت شهر " عین العرب " سوریه، از تمام کسانی که امکانات لازم را در اختیار دارند، خواست تا به این شهر کمک کنند.

در بیانیه‌ای که از سوی سخنگوی بان کی مون منتشر شده، آمده است: دبیر کل، تهاجم جاری داعش به شهر عین العرب در شمال سوریه را به نگرانی شدید دنبال می‌کند. این حمله تا همین الان به آوارگی گسترده غیرنظامیان از جمله به ترکیه منجر شده و جان بسیاری را گرفته و تعداد زیادی را نیز مجروح کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: با توجه به اینکه در مناطقی که در سوریه و عراق طی تهاجمات وحشیانه به تصرف این گروه تروریستی درآمده، حقوق بشر و قوانین انسانی بین‌المللی به طور آشکار و گسترده نقض شده، وی(دبیر کل) مصرانه از تمام کسانی که امکانات لازم را در اختیار دارند، می‌خواهد تا فورا برای محافظت از جمعیت غیرنظامی محصور در عین‌العرب وارد عمل شوند.

شهر کردنشین کوبانی در مرز سوریه و ترکیه از چند روز پیش به محاصره تروریست ها در آمده و با وجود آنکه ترکیه به این شهر دسترسی دارد، اما تاکنون از امدادرسانی به ساکنان آن خودداری کرده است.

شهرک راهبردی کوبانی حدود دو هفته است که زیر تهاجم شدید نیروهای گروهک تروریستی داعش قرار گرفته است که قصد دارند با اشغال آن بخش بزرگی از مناطق مرزی سوریه با عراق و ترکیه را تحت تسلط خود درآوردند.