رئیس جمهور ایران برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، وارد نیویورک شد.

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل عازم آمریکا شده است، شب گذشته وارد نیویورک شد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از ورود به نیویورک مورد استقبال محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور که جهت انجام مذاکرات هسته ای با گروه ۱ + ۵ به این شهر سفر کرده است قرار گرفت.

دکتر حسن روحانی که برای شرکت در شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده است در بدو ورود به فرودگاه جان اف. کندی نیویورک در گفتگو با خبرنگاران، اظهار امیدواری کرد تا بتوان از نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در چارچوب رساندن صدای ملت و نظام ایران درباره مسائل مهم به گوش جهانیان، بهره برداری و استفاده کرد.

وی با اشاره به انجام ملاقات‌های دوجانبه با سران کشورها در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: در سال گذشته مسئله خشونت و افراطی گری که جهان باید از آن عاری باشد، از سوی ایران مطرح شد. امروز می‌بینیم که افراط چه بیدادی در منطقه می کند و پیش بینی ما درست بوده است و امسال درباره راه حل های مقابله با تروریسم و خشونت بحثو بررسی خواهیم کرد.

روحانی با اشاره به شرکت در اجلاس سران درباره تغییرات آب و هوا نیز ابراز امیدواری کرد: با شرکت در این اجلاس درباره مسئله آب و هوا و محیط زیست، بحثو از آن بهره برداری کنیم.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک علاوه بر شرکت و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ملاقات‌های جداگانه‌ای با سران و مقامات کشورهای مختلف، دبیرکل سازمان ملل متحد و مسئولان برخی نهادهای بین‌المللی خواهد داشت.

سخنرانی در اجلاس تغییرات آب و هوا در محل مقر سازمان ملل متحد و دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا از دیگر برنامه‌های رییس جمهوری در سفر به نیویورک است.