در این دیدار ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت معارضه، طرح اسرائیل درخصوص جنوب سوریه به ویژه درعا، قنیطره و جنوب دمشق مطرح و توافقاتی حاصل شده است. تصمیم نهایی در خصوص طرح جنوب به سفر هیأت چهار نفره‌ی مسئولین ارشد معارضه به تل‌آویو موکول شد.

خبرنگار شبکه‌ی تلویزیونی الجزیره در صفحه‌ی فیس بوک خود به نقل از یکی از مسئولین بلند پایه‌ی حماس؛ خبر دیدار هیاتی به سرپرستی یوسف یوسی(مشاور امنیتی و استراتژی نتانیاهو) با مسئولین و نمایندگان گروه‌های معارض سوری خصوصا جبهه الاسلامی، ارتش حر و نمایندگان معارضه سوری در اروپا مانند کمال اللبوانی و احمد طعمه در شهر مونیخ آلمان را افشاء نمود.
طبق گزارش منتشره توسط خبرنگار الجزیره؛ در این دیدار ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت معارضه، طرح اسرائیل درخصوص جنوب سوریه به ویژه درعا، قنیطره و جنوب دمشق مطرح و توافقاتی حاصل شده است. تصمیم نهایی در خصوص طرح جنوب به سفر هیأت چهار نفره‌ی مسئولین ارشد معارضه به تل‌آویو موکول شد.
یوسف یوسی در قالب طرح جنوب خواستار تشکیل یک سازمان نظامی و منسجم سوری تحت پوشش یک تشکل سیاسی قدرتمند با تضمین‌های مالی، آموزشی و تسلیحاتی اسرائیل شده است. هدف این سازمان نظامی و سیاسی اسقاط بشار اسد یا تجزیه سوریه می‌باشد.
نکات قابل تاملی در خبر وجود دارد اول اینکه افشاگری الجزیره علیه معارضه سوری بیانگر تغییر تاکتیک‌های قطر علیه بشار اسد می‌باشد و دوم اینکه حماس علی‌رغم اطلاع از همکاری نزدیک معارضه‌ی سوری با اسرائیل علیه بشار اسد ولی حاضر به اعتراف به قبول اشتباه خود در قبال بشاراسد نیست.