بر اثر حملات ارتش یمن علیه مواضع حوثی‌ها در استان «الجوف» بیش از ۱۰۰ حوثی از جمله شماری از رهبران این گروه طی ۴۸ ساعت گذشته کشته شدند.

به گزارش الشرق الاوسط، گفته می‌شود که ارتش یمن همچنان در حال بمباران مواضع حوثی‌ها است و شماری از رهبران میدانی این گروه تاکنون کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش، در درگیری‌های خشونت‌بار میان ارتش و سلفی‌ها با حوثی‌ها، «أبو یوسف الفیشی» و «ربیع مساعد المهدی» از رهبران حوثی در این استان کشته شدند. جنگنده‌های ارتش نیز همچنان در حال پرواز بر این شهر و هدف‌گیری مواضع حوثی‌ها هستند.

گفته می‌شود که طی ۴۸ ساعت گذشته ۱۰۰ حوثی در ایتان استان کشته شده‌اند.

درگیری حوثی‌ها با نیروهای ارتش و سلفی از چند ماه پیش و از استان عمران آغاز شد. سلفی‌ها که وابسته به حزب تجمع اصلاح یمن هستند با حمله به حوثی‌ها جنایات زیادی در استان عمران رقم زدند که با مقاومت و واکنش حوثی‌ها همراه شد و این استان عملا وارد جنگ شد. حوثی‌ها پیشروی زیادی در این شهر کردند و خواستار دخالت صنعا برای آرام کردن اوضاع شدند اما ارتش یمن نیز در حمایت از حزب تجمع اصلاح وارد عمل شد و دامنه درگیری‌ها در این استان گسترش یافت.

در استان الجوف یمن نیز وضعیت مشابهی تکرار شد. شمار ساکنان این استان به بیش از نیم میلیون نفر می‌رسد که از ۴ ماه پیش به طور منقطع شاهد درگیری‌های شدید میان ارتش و حوثی‌ها است و طی یک هفته گذشته این درگیری‌ها تشدید شده است.

شیخ «محمد بن سالم الشریف» استاندار الجوف در گفت‌‌وگو با «الشرق الاوسط» چند روز پیش در اظهاراتی تحریک‌آمیز گفت: جنگ با حوثی‌ها طی چند روز آینده به پایان می‌رسد و به زودی به استان «صعده» کشیده خواهد شد.