وزیر امور خارجه آمریکا برای جلب حمایت نظامی، سیاسی و مالی کشورهای منطقه به منظور شکست دادن داعش وارد بغداد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بغداد، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، در تلاش برای جلب حمایت نظامی، سیاسی و مالی کشورهای منطقه به منظور شکست دادن تروریست های داعش - که بخش هایی از خاک عراق و سوریه را تحت کنترل خود در آورده اند - وارد بغداد شد.
وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه از تشکیل دولت جدید و فراگیرتر در عراق تحت نخست وزیری حیدر العبادی استقبال و آن را quotation mark گامی مهم quotation mark توصیف کرد.
کری در نخستین توقف خود از اردن وارد بغداد شد، سفری که شامل دیدار از عربستان سعودی و احتمالا دیگر کشورهای عربی منطقه نیز می شود. هفته گذشته، ۹ کشور - که بیشتر آنها اروپایی بودند - هسته اصلی ائتلاف باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به منظور مقابله با شورشیان دولت اسلامی نام گرفتند. رئیس جمهور آمریکا پیشتر اعلام کرده بود شورشیان دولت اسلامی را تضعیف و در نهایت نابود خواهد کرد، شورشیانی که در مناطق تحت کنترل خود در سوریه و عراق اعلام خلافت کرده اند. این گروه اقدام به اعدام شمار زیادی از زندانیان خود از جمله دو خبرنگار آمریکایی کرده است.
اوباما قرار است روز چهارشنبه در واشنگتن سخنرانی و درباره طرحش به منظور مقابله با افراط گرایان صحبت کند، اقدمی که به سال ها زمان نیاز دارد.