منابع رسانه‌ای از برقراری حالت فوق‌العاده اعلام نشده در پایتخت یمن در پی کشته شدن ۷ انقلابی در روز سه‌شنبه به دست نیروهای امنیتی خبر دادند.

رسانه های یمنی اعلام کردند، در پایتخت یمن شرایط حالت فوق‌العاده حاکم شده است اما این مسئله اعلام رسمی نشده است.

نیروهای ارتش و امنیتی یمن تعدادی از خیابانهای صنعا را بسته‌اند و از آمد و شد خودروها جلوگیری می‌کنند و دلیل آن را بیم از خشم انقلابیون از کشته شدن ۷ معترض و زخمی شدن بیش از ۵۰ تن در روز گذشته(سه‌شنبه) اعلام کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش خیابان «السبعین» در نزدیکی ساختمان ریاست‌جمهوری را بسته‌اند و نیروهای امنیتی نیز خیابانهای منتهی به مقر نخست‌وزیری، کاخ ریاست‌جمهوری، پارلمان و برخی دیگر از مقرهای دولتی را بسته‌اند. آنها همچنین خیابانهای نزدیک به سفارتخانه‌ها و تاسیسات مهم دولتی را بسته‌اند و چندین ایست بازرسی در خیابانهای مهم برپا شده و تعداد زیادی سرباز در این خیابانها مستقر شده‌اند.

این در حالی است که دیروز سه‌شنبه نیروهای امنیتی و ارتش یمن به همراه افراد مسلح نقابدار به تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی در صنعا حمله کردند و با تیراندازی به سوی این افراد که تنها قصد داشتند خیمه‌های اعتراض خود را مقابل ساختمان نخست‌وزیری تا زمان تحقق مطالباتشان، برپا کنند، ۷ نفر از آنها را کشتند و بیش از ۵۰ نفر نیز در این اقدام زخمی شدند.

خواسته اصلی انقلابیون برکناری دولت ناکارآمد کنونی و تشکیل دولتی کارآمد بر اساس اصول توافق شده در کنفرانس گفت‌وگوی ملی و رفع بحران اقتصادی حاکم بر یمن است.