به گزارش مسلم پرس - ابراهیم احمد، خبرنگار فلسطینی، در ارتباط مستقیم تصویری با بخش بین الملل نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی ایران با تبریک پیروزی مقاومت در برابر حملات ۵۰ روزه رِژیم صهیونیستی به غزه در رابطه با دستاوردهای مقاومت بعد از این تجاوز توضیحاتی ارائه داد.

رژیم صهیونیستی چه اهدافی در این جنگ به دست آورد؟
وی با مطرح کردن این سوال در پاسخ اظهار داشت: رژیم صهیونیستی حتی به یکی از اهداف از پبش تعیین شده خود چه در فضای رسانه ای و چه در فضای سیاسی نرسید.
مقاومت حتی در روز آخر قبل از برقراری آتش بس پنجاه موشک را به سمت اسرائیل شلیک کرد.
نتانیاهو در ابتدای جنگ گفته بود هدف ما نابودی تمامی تونل های زیر زمینی مقاومت است، اما من از همین جا به شما می گویم در آینده ای بسیار نزدیک از یکی از تونل های فعال مقاومت در قلب فلسطین اشغالی تصویر برداری خواهم کرد. ان شاء الله در آینده تعداد تونل ها بیشتر و پیشرفته تر خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت ما در جنگ اخیر شاهد تعامل کشورهای عربی با رژیم صهیونستی برای عادی سازی روابط و نابودی مقاومت بودیم. و شاهد مثال ما این است که پس از پیروزی حتی یک کشور عربی، پیام تبریک برای این پیروزی نفرستاده است. بعد از برقراری آتش بس در شب گذشته مردم فلسطن به حقوقی که بیست سال از آن محروم بودند، از جمله داشتن فرودگاه و بندرگاه و …دوباره به دست آوردند.
وی ادامه داد: پس از این پیروزی مقاومت همچنان به راه خود ادامه خواهد داد و اقدامات بیشتر و بهتری برای آزادسازی کل فلسطین انجام خواهد داد.
در بخش رسانه، رژیم صهیونیستی با وجود در اختیار داشتن تمام اهرم های رسانه ای و رسانه های عربی وابسته سعی بر سیاه نمایی داشت و وانمود می کرد که مردم فلسطین، مردمی صلج طلب نیستند. با وجود تمامی این تلاش ها نتوانست به این هدف خود نیز برسد.
وی همچنین گفت: در جنگ اخیر زیر بناهای مهم و حیاتی از دست دادیم ولی نقش رسانه های مردمی در دیگر کشورها کمک بسیار زیادی در نشان دادن مظلومیت غزه کرد.
و خاطر نشان کرد که مسئولیت رسانه ها بعد از جنگ ۵۰ روزه بیشتر خواهد شد، رسانه های داخلی ایران و کشور های عضو جریان مقاومت تلاش کنند تا جنایات رژیم صهیونیستی را بیشتر نشان دهند. در آینده ای نه چندان دور شاهد موج جدید ضد صهیونیستی در جهان خواهیم بود.
مردم غزه نشان دادند تا با نداشتن آب و غذا نیز توانستند مقاومت کنند. حتی در این چند روز اخیر آب آشامیدنی نداشتیم. من از شما دعوت می کنم تا با رسانه های فلسطینی بیشتر ارتباط داشته باشید تا بتوانید مظلومیت مردم غزه را بیشتر نشان دهید و جلوی دروغ های رسانه های غربی را بگیرید.
ابراهیم احمد همچنین اظهار داشت در جنگ های گذشته به دلیل عدم انسجام بین رسانه های مختلف و توطئه ی کشور های عربی علیه گروه های مقاومت مشکل اطلاع رسانی داشتیم و نمی توانستیم پیروزی هایمان را نشان دهیم. ولی اکنون رسانه های مردمی حامی مقاومت زیاد شده اند
وی در نهایت بخاطر حمایت از مردم غزه توسط مردم ایران تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این حمایت ها ادامه داشته داشته باشد تا به پیروزی نهایی در مقاومت برسیم.
در آخر خبرنگار مسلم پرس درباره ی آخرین اخبار مربوط به اسرای اسرائیلی در دست مقاومت سوال کرد و وی گفت یکی از اسرا احتمالا به هلاکت رسیده ولی دو اسیر زنده هستند و همچنین ۱۲ جسد سرباز اسرائیلی در اختیار مقاومت است که در آینده ی نزدیک برای مبادله با تمامی اسرای فلسطینی از آن ها استفاده خواهد کرد.
سوال دیگر خبرنگار در خصوص وجود تضمین برای بازماندن گذرگاه ها پرسید و وی خاطر نشان کرد هیچ تضمینی برای آن وجود ندارد ولی مقاومت هر گونه اقدام رژیم صهیونیستی را با قدرت پاسخ خواهد داد و ساکت نخواهد نشست.