رئیس جمهوری یمن جنبش مردمی به رهبری عبدالملک الحوثی رهبر جریان انصار الله در اعتراض به ضعف و ناتوانی دولت این کشور را باعثضربه وارد شدن به روند انتقال قدرت دانست.

روزنامه محلی الامناء یمن از پیام عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن به عبد الملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله این کشور خبر داد و نوشت که عبد ربه در این پیام به عبدالملک الحوثی درباره آنچه آن را " دنباله روی از سیاست تشویق اقدامات خشونت آمیز با هدف ایجاد هرج و مردم و تهدید سلامت اجتماعی " خوانده است، هشدار داد.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه خود افزود که رئیس جمهور یمن از طریق یک طرف ثالثاز عبدالملک الحوثی خواسته است تا به زعم وی " به سرعت اقدامات هرج و مرج و دعوت به تشویق مردم با هدف کسب دستاوردهای سیاسی به شیوه های نامشروع را متوقف کند. "

عبدربه منصور هادی در این نامه خود بدون توجه به خواست و مشارکت هزاران نفری مردم در تظاهرات مسالمت آمیز این روزها علیه دولت یمن که آن را در شعارهای خود فاسد، ضعیف و ناتوان از حل مشکلات توصیف می کنند، مدعی شد: " هشدار برای سرنگونی نهادهای کشور کاری است که پایه روند سیاسی را از بین می برد و در کار انتقال قدرت مانع تراشی می کند. این کار اساسا برای به شکست کشاندن گفت وگوی ملی در یمن و کودتا علیه مشروعیت حکومت است ".

وی سپس به عبدالملک الحوثی هشدار داد و همراهی وی با مردم خواهان تغییرات مسالمت آمیز در کشورشان را به زعم خود " فتنه انگیزی " خواند و گفت: " اقدام علیه نهادهای کشور از طریق تشویق اقدامات تحریک آمیز علیه آن بدون مجازات نخواهند ماند. ما شما را مسئول کامل تبعات این دعوت ها می دانیم که خالی از فتنه انگیزی بین مردم یمن نیست ".

مردم یمن بویژه در روزهای اخیر با کاهش شدید یارانه دولت به بخش سوخت، دست به اعتراضات گسترده در سراسر این کشور زده و فساد گسترده در دولت و ناتوانی آن در حل معضلات جامعه را محکوم کرده اند.

درهمین راستا، جنبش اعتراضی مردم یمن از روز گذشته با مشارکت هزاران نفر آغاز شده است و آنها تا جمعه به دولت مهلت داده اند؛ در غیر این صورت تهدید کرده اند دولت را سرنگون خواهند کرد.

عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله به حکومت یمن هشدار داده است که اگر به خواسته های مردمی تا روز جمعه پاسخ ندهد، با خیزش مخالفان به منظور سرنگونی روبرو خواهد شد.

وی با هشدار درباره هرگونه تعدی به مردم یمن، به دولت این کشور هشدار داده است که جنبش انصار الله درقبال این اقدام دست روی دست نخواهد گذشت.

الحوثی از مردم یمن خواسته است در شهر صنعا و استانها به خیابانها بیایند، چرا که به گفته وی، جنبش مردم می تواند باعثایجاد تغییرات در یمن شود.

عبدالملک الحوثی یکشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که وضعیت کنونی کشور در همه زمینه ها با شکست روبرو است زیرا دارای دولت شکست خورده ای است.

رهبر جنبش انصار الله وضعیت کنونی یمن را در همه زمینه‌ها نابسامان توصیف و دولت را درخصوص وجود چنین وضعیتی مسؤول دانست.

عبدالملک الحوثی از مردم یمن خواست برای عملی شدن مطالبات مشروعشان در سرنگونی دولت و اجرای تصمیم‌های گفتگوی ملی، به صورت گسترده وارد صحنه شوند.

رهبر جنبش انصار الله تأکید کرد: سیل خروشان مردم به سوی پایتخت سرازیر می شود و مردم با این کار در کنار برادران خود خواهند ایستاد و چادرهایی را برای تحصن برپا می کنند.

وی تأکید کرد که صنعا تا جمعه آینده صحنه تظاهرات و راهپیمایی خواهد بود.

عبدالملک الحوثی اظهار داشت: در صورت بی توجهی دولت به مطالبات، برنامه‌هایی وجود دارد که از طریق کمیته های برگزاری تظاهرات به اطلاع مردم می‌رسد.

درپی اعتراضات گسترده مردم یمن در روزهای جاری، شاه سعودی برای مهار اعتراضات و نجات دولت یمن به تکاپو افتاد و دستور اعطای نفت و پول فوری و بلاعوض به یمن را صادر کرد.

در بیانیه صادر از دفتر وزیر برنامه ریزی و همکاری بین المللی یمن آمده ست: کمک های عربستان در سفر اخیر عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن به ریاض مصوب شد.

دولت سعودی در تلاش برای برای کمک به حامیان خود در داخل یمن و دولت ضعیف و ناتوان این کشور است که هم پیمانان ریاض به شمار می رود.