فروشگاه جان لوئیس، یکی از فروشگاه‌های بزرگ و مشهور بریتانیا از این پس لباس‌های هم‌شکل دانش‌آموزان دختر مسلمان را در شعبه‌های لندن و لیورپول عرضه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری «راشا تودی»، این فروشگاه با امضای قراردادی با دو مدرسه در شهرهای لندن و لیورپول از این پس لباس‌های رسمی و هم‌شکل دانش‌آموزان دختر مسلمان را در شعبه‌های خود در این دو شهر عرضه خواهد کرد.

سخنگوی فروشگاه جان لوئیس در این باره گفت: ما لباس‌های هم‌شکل ۳۵۰ مدرسه در سراسر کشور را تهیه و عرضه می‌کنیم. مدارس ما را از لباس‌ها و اقلام مورد نیازشان آگاه می‌کنند و ما نیز آن‌ها را طراحی و تولید می‌کنیم.

یکی از این مدارس، مدرسه اسلامی دختران در شمال غربی لندن است که در سال ۱۹۸۳ توسط «یوسف اسلام» تأسیس شد. یوسف اسلام یک خواننده بریتانیایی بود که در سال ۱۹۷۷ مسلمان شد و نام خود را از «کت استیونس» به یوسف اسلام تغییر داد.

آکادمی دخترانه «بل‌ودیر» در لیورپول که ۱۳۰ سال از تأسیس آن می‌گذرد نیز درخواست لباس هم‌شکل اسلامی برای دانش‌آموزان دختر مسلمان خود کرده است.

حدود ۳ میلیون مسلمان در بریتانیا زندگی می‌کنند و بنابر اعلام شورای مسلمانان بریتانیا، ۴۰۰ هزار دانش‌آموز مسلمان در مدارس بریتانیا در حال تحصیل هستند.

حدود ۷ هزار مدرسه در سراسر بریتانیا، مدارس دینی محسوب می‌شوند که تقریباً یک سوم کل مدارس این کشور را تشکیل می‌دهند و یک میلیون و هفتصد هزار دانش‌آموز دارند.