اسامی اعضای کمیته حکومت وحدت ملی افغانستان که وظیفه‌ی آن مشخص ساختن جزییات حکومت وحدت ملی این کشوراست، با سی عضو از هر دو ستاد انتخاباتی، اعلام شد.

تیم های دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری به منظور ارائه تعریفی مشخص از صلاحیت‌های رییس شورای اجرایی و ساختار دولت وحدت ملی اواسط هفته گذشته رسما کار خود را آغاز کردند.
کمیسیون مشترکی از ۳۰ عضو دو ستاد انتخاباتی تشکیل شده که هدف از ایجاد آن، گفتگو بر سر جزئیات توافقنامه اخیر میان دو نامزد و تشکیل دولت وحدت ملی است. نام این کمیسیون نیز برگرفته از نام دولتی است که قرار است در آینده به وجود بیاید: وحدت ملی.
پانزده تن از اعضای این کمیته از ستاد انتخاباتی اصلاحات و هم‌گرایی هستند و پانزده تن دیگر مربوط به ستاد انتخاباتی تحول وتداوم.

اسامی اعضای تیم تحول و تداوم به رهبری اشرف غنی در کمیته مشترک:
حاجی دین محمد، حنیف اتمر، فیض الله ذکی، فرخنده زهرا نادری، اسدالله سعادتی، شاه گل رضایی، وحیدالله سباوون، گلاب منگل، هیلی ارشاد، حکمت کرزی، فریدون الهام، شیر بهادری، قمرالدین شینواری، جنرال دین محمد جرئت و خالد فاروقی.

اسامی اعضای تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری عبدالله در کمیته مشترک:
محمود کرزی، حبیبه سرابی، سید آغا حسین سانچارکی، محمد ناطقی، فوزیه کوفی، سردار رحمان اوغلی، سید حسین عالم بلخی، فرهاد عظیمی، میرویس یاسینی، نور اکبری، امان الله زدران، نورالحق علومی، سید انور، خالد پشتون و ستار مراد.

فاضل سانچارکی؛ سخنگوی تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری دکتر عبدالله در یک نشست خبری مشترک با فیض الله ذکی؛ سخنگوی تیم تحول و تداوم گفت که این کمیته به مدت یک هفته با تشکیل گروه های کاری روی موضوعات مهم باهم بحثو گفتگو خواهند کرد و پس از یک هفته نتایج آن در اختیار رسانه ها و مردم افغانستان قرار خواهد گرفت؛ نتایجی که نزدیک به پنج ماه است مردم افغانستان منتظر شنیدن آن هستند؛ تا سرانجام سرنوشت سیاسی آنان رقم بخورد و دولتی به وجود بیاید که بتواند کشور را از وضعیت نابسامان و ناامیدکننده کنونی نجات دهد.
به گفته سانچارکی در کمیسیون وحدت ملی، روی ساختار کلی حکومت وحدت ملی به خصوص پست اجرایی بحثو گفتگو خواهد شد.