بنا بر یک گزارش، یک دانشجوی دکترا از عربستان سعودی به دلیل داشتن حجاب اسلامی بر اثر ضربات چاقو در دانشگاهی در اسکس در شمال شرق لندن کشته شد.

هافینگتون پست گزارش داد ناهید المانع ۳۱ ساله در حالی که در پیاده رو بود ۱۶ بار مورد ضربات چاقو قرار گرفت. افسران پلیس بر این باورند که این زن مسلمان به دلیل داشتن پوشش اسلامی، لباسی گشاد و بلند و روسری هدف قرار گرفت.

به گفته پلیس اسکس، المانع به دلیل شدت جراحات ناشی از ضربات چاقو در ناحیه بدن، گردن، سر و بازو در دم جان سپرد.

مقام های دانشگاه اسکس گفتند المانع دانشجویی سخت کوش و مستعد بود و انتظار می رفت تا پایان سال جاری دوره تحصیل خود را به پایان برساند.

پیکر این دانشجوی زن مسلمان به استان جوف عربستان سعودی جایی که خیل عظیمی از جمعیت برای شرکت در مراسم تشییع وی تجمع کرده بودند منتقل شد.

بنابرگزارش ها، یک مرد ۵۲ ساله در ارتباط با قتل المانع بازداشت شده است.

عمر علی رئیس فدراسیون انجمن های اسلامی دانشجویان(FOSIS) گفت: «این اولین مورد حمله علیه یک دانشجوی مسلمان نیست و به طور حتم آخرین مورد از این حملات علیه یک عضو جامعه اسلامی در انگلیس نخواهد بود. به طور طبیعی تا روشن شدن تمامی شواهد منتظر خواهیم ماند. با این حال اگر مشخص شود که این حمله به خاطر پوشش اسلامی …(بوده) این مورد با جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان درانگلیس مرتبط است و به شدت مایه نگرانی فزاینده است.»

این حمله واکنش های بسیار تندی را در میان مردم در انگلیس و عربستان سعودی به همراه داشته است. مردم در انگلیس و عربستان چنین حملاتی علیه مسلمانان را محکوم کردند. حتی برخی از اتباع عربستانی سفارت عربستان را به تعلیق روابط تجاری با انگلیس فراخواندند.

برخی از رسانه ها با انتشار عکس فوق مدعی شدند این تصویر متعلق به لحظات آخر ناهید المانع می باشد.