فرمانده ویژه ارگان‌های امنیتی ولایت هلمند در جنوب افغانستان از آغاز مذاکرات با گروه تروریستی طالبان در این ولایت خبر داد و آن را در جهت کاهش ناامنی ثمر بخش دانست.

به گزارش «بینوا»، فرمانده ویژه نیروهای خاص وزارت کشور افغانستان و مسئول ارگان‌های امنیتی ولایت هلمند در جنوب افغانستان از آغاز مذاکرات با گروه طالبان در این ولایت خبر داد و آن را در جهت کاهش ناامنی ثمر بخش دانست.

وی افزود: این دور از مذاکرات با طالبان محدود به «فرمانداری سنگین» در ولایت هلمند است و در آینده درباره سایر مناطق با طالبان رایزنی می‌کنیم.

شیرزاد که برای مهار جنگ به سمت فرمانده ویژه ارگان های امنیتی هلمند تعیین شده، اظهار داشت: سخنانش علاوه بر سران قومی، در سران طالبان نیز اثر مثبت گذاشته و به همین دلیل نا امنی‌ها در فرمانداری سنگین و دیگر مناطق این ولایت کاهش یافته است.

فرمانده ارگان‌های امنیتی ولایت هلمند تاکید کرد: برای بهبود اوضاع جاری امنیت ولایت هلمند به زمان بیشتری نیاز است.

به گفته وی، بعضی از رهبران مخالفان مسلح گفته‌اند که از جنگ خسته شده‌ و قصد پیوستن به روند صلح را دارند.

در این اواخر، بسیاری از فرمانداری‌های ولایت هلمند در جنوب افغانستان مانند «نوزاد»، «موسی قلعه»، «نادعلی»، «مارجه» و دیگر فرمانداری‌ها در نتجیه حمله طالبان ناامن شده بود.

این در حالی است که بر اساس برخی گزارش ها هنوز درگیری طالبان و نیروهای امنیتی افغان در برخی از مناطق جنوب افغانستان ادامه دارد.