هماهنگی امنیتی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی به صورت یکی از کار ویژه های روزمره و اصلی تشکیلات خودگردان در آمده است.

جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه موجب شده حماس در ایجاد وضعیت جدید در صحنه سیاسی فلسطین موفق باشد.
در حالی که عملکرد محمود عباس در تعامل با جنگ غزه و سوء مدیریت وی مورد انتقادات داخلی در فتح شده است در این رابطه باید دانست علی رغم درگیری در نوار غزه که رسما جزیی از قلمرو تشکیلات خود گردان و دولت وحدت ملی می باشد محمود عباس بر مواضع خود در مورد مذاکرات سازش و هماهنگی های امنیتی با صهیونیست ها اصرار دارد بگونه ای که وی هرشب با فرماندهان امنیتی رژیم صهیونیستی جلسه دارد و در این جلسات طیب عبدالرحیم از اعضای کمیته مرکزی فتح نیز حضور دارد.

این در حالی است که طیب عبدالرحیم که پس از اختلاف یک ساله با ابومازن در اثر هماهنگی های بعمل آمده بین ژنرال السیسی ریس جمهور مصر و محمود عباس اخیرا از مصر بازگشته است و بگونه ای عمل می نماید که گویا نماینده مصر در کمیته مرکزی فتح می باشد.

طیب عبدارحیم از زمان مسئولیت دفتر ریاست تشکیلات خودگردان در زمان یاسر عرفات مسئول سرکوب نمودن حماس بوده و می توان گفت وی بزرگ ترین دشمن حماس در داخل فتح است.

کمیته امنیتی تشکیلات خودگردان که این روزها به شدت سرگرم توطئه علیه حماس و همکاری با صهیونیست ها می باشد متشکل از افراد زیر است(ابو مازن، طیب عبدالرحیم، اسماعیل جبر دستیار نظامی ابومازن، ماجد فرج ریاست سرویس اطلاعاتی سلطه، زیاد هب ریح مدیر دستگاه امنیتی بازدارنده، حازم اعطاءالله رئیس پلیس تشکیلات خودگردان، نظال ابودخال فرمانده نیروی امنیت ملی و منیر الزعبی فرمانده گارد ریاست تشکیلات خودگردان.

هماهنگی امنیتی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی به صورت یکی از کار ویژه های روزمره و اصلی تشکیلات خودگردان در آمده و هر روز ابعاد جدید از آن بر ملا میشود.