دبیرکل اتحادیه عرب، با صدور بیانیه‌ای، داعش را به ارتکاب جنایت‌های ضد بشری علیه مسیحیان و ایزدیان عراق متهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «العهد»، نبیل العربی با صدور بیانیه‌ای تحویل عاملان جنایت ضد بشری علیه مسیحیان و ایزدیان عراق به دستگاه‌های قضایی بین‌المللی را خواستار شد.
وی افزود: این جنایت‌های روشمند و سازمان‌یافته‌ای که تشکیلات ترویستی داعش مرتکب می‌شود، جنایت‌هایی ضد بشری به شمار می‌رود که نباید از آن چشم‌پوشی کرد، بلکه باید عاملان آن را محاکمه کرد و به دستگاه‌های قضایی بین‌المللی تحویل داد.
العربی با اشاره به قتل و کوچ دادن اجباری مسیحیان و ایزدیان عراق توسط داعش، از همه گروه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مسئول خواست که تلاش‌ها در راستای فراهم‌کردن حمایت‌های لازم از اقلیت‌های عراقی و حفظ حقوق دینی و مذهبی همه فرزندان ملت عراق را بدون هیچ تبعیضی تقویت کنند.

داعش بیشتر اماکن مذهبی عراق و سوریه را تخریب کرده است
از سوی دیگر مأمون عبدالکریم، مدیر سازمان موزه‌ها و آثار باستانی در سوریه از اقدام گروه تروریستی تکفیری داعش مبنی بر تخریب آثار باستانی و اماکن مذهبی در بیشتر مناطق زیر نفوذش در عراق و سوریه خبر داد.
وی افزود: نیروهای تکفیری داعش این روند را به صورت برنامه‌ریزی شده در مناطقی همچون موصل عراق، دیرالزور، رقه و شهر حلب سوریه در پیش گرفته‌اند.
عبدالکریم با اشاره به اینکه داعشی‌ها مراقد و مقام‌های شماری از پیامبران، شخصیت‌های مذهبی و اولیای دین را در مناطق یادشده نابود کرده‌انند، تصریح کرد: آثار باستانی مرتبط به مسیحیان نیز از اعمال تخریبی و اندیشه تکفیری داعش در امان نمانده است.
وی گفت: به نظر می‌رسد، گروه تکفیری داعش درصدد نابودی هویت فرهنگی مردم منطقه برآمده است.