جمعیت وفاق بحرین در بیانیه ای تاکید کرد: رژیم بحرین پس از لغو تابعیت شهروندان، حق حیات و اساسی ترین حقوق انسانی آنها را نیز سلب می کند.

به گزارش روز پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از بیانیه جمعیت وفاق بحرین، ۲ شهروند بحرینی در ۷ آگوست سال جاری به اتهام تخلف از قانون مهاجرت و اقامت محاکمه خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: رژیم بحرین پس از لغو تابعیت شهروندان، حق حیات و اساسی ترین حقوق انسانی آنها را نیز سلب می کند.

رژیم آل خلیفه در ۶ نوامبر سال ۲۰۱۲ تابعیت ۳۱ نفر از فعالان سیاسی و حقوقی بحرینی را لغو کرد.

در این بیانیه آمده است: رژیم به لغو تابعیت ۳۱ شهروند و فعال سیاسی برخلاف حقوق اولیه انسان ها در زمینه آزادی بیان و اندیشه اکتفا نکرده است و حق معیشت و زندگی در وطن آنها را نیز سلب می کند. این افراد شهروند بحرین هستند و حق زندگی در وطن، یکی از حقوق اولیه بشر است که منشورهای بین المللی آن را به رسمیت شاخته است و با قوانین و احکام ظالمانه لغو شدنی نیست.

جمعیت وفاق تاکید کرد: دستور رژیم آل خلیفه به افراد لغو تابعیت شده برای ترک بحرین اقدامی غیر انسانی است که ارتباطی با تمدن و انسانیت ندارد.

رژیم آل خلیفه پیش از این شیخ حسین النجاتی را با انگیزه های طایفه گرایانه از بحرین اخراج کرده بود، و قصد دارد دیگر افراد لغو تابعیت شده را نیز از کشور اخراج کند.

شیخ حسین النجاتی نماینده آیت الله سیستانی مرجع شیعیان عراق در بحرین بود. وی به همراه ۳۱ فعال دیگر از جمله ۲ نماینده پیشین مجلس به اتهامات واهی نظیر اقدام علیه امنیت ملی و … لغو تابعیت شدند.

رژیم آل‌خلیفه از آغاز انقلاب مسالمت آمیز بحرین در ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ همواره تلاش کرده تا مردم را به خشونت بکشاند؛ این توطئه با وجود سرکوب شدید، کشتار معترضان، شکنجه، بازداشت چهره ها و شخصیت های انقلابی ناکام مانده است.