نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان دهنده ناامیدی گسترده مردم آمریکا از عملکرد اوباما در عرصه سیاست خارجی و اقتصادی این کشور است.

نتایج تازه ترین نظرسنجی انجام شده توسط شبکه خبری «ان بی سی» و روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال»، نشان دهنده ناامیدی گسترده مردم آمریکا از عملکرد دولت این کشور و حاکی از آن است که میزان رضایت آمریکایی ها از عملکرد «باراک اوباما» با کاهش جدید، به ۴۰ درصد رسیده است.

بر اساس این نظرسنجی، ۵۴ درصد از مردم آمریکا از ریاست اوباما در کاخ سفید رضایت ندارند و ۶ درصد نیز در این بین نظر قطعی خود را اعلام نکردند؛ از نظر آمریکایی ها، دولت اوباما هم در زمینه سیاست خارجی و هم در بعد اقتصادی عملکرد ضعیفی داشته است.

عملکرد اوباما در سیاست خارجی از دید مردم آمریکا ضعیف تر بوده است به طوریکه تنها ۳۶ درصد از مدیریت امور خارجه دولت آمریکا اعلام رضایت کرده اند که این میزان، کمترین رضایت ثبت شده از اوباما در عرصه سیاست خارجی است.

این در حالیست که اوباما در طول ماه های اخیر با چالش های متعددی در عرصه سیاست خارجی و از جمله بحران در اوکراین، غزه، سوریه و عراق روبرو بوده است.

مدیریت امور اقصادی اوباما نیز از دیدگاه مردم آمریکا رضایت بخش نبوده و تنها ۴۲ درصد آن را تائید کرده اند؛ ۴۹ درصد دیگر تاکید دارند که آمریکا در رکود اقتصادی به سر می برد.

نتایج این نظرسنجی نشان دهنده ناامیدی گسترده آمریکایی ها از آینده کشورشان است؛ ۷۶ درصد از بزرگسالان اعلام کرده اند که اعتمادی به بهبود آینده نسل فرزندانشان در مقایسه با شرایط فعلی ندارند؛ از طرف دیگر، ۷۱ درصد از آمریکایی ها بر این باورند که مشکلات اقتصادی کشورشان بیشتر به دلیل ناتوانی و عدم قابلیت مسئولان منتخب در واشنگتن است.

در شرایطی که تنها ۳ ماه تا برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا زمان باقی مانده است، نتایج این نظرسنجی می تواند نشانه ای نگران کننده برای اوباما و هم حزبی های دموکرات وی باشد.