در شرایطی کشتار وحشیانه مردم غزه توسط ارتش صهیونیستی، یک سیاست‌مدار آمریکایی در خصوص وضعیت یک خرس قطبی افسرده ابراز نگرانی کرده است.

سیاست‌مداران غربی در شرایطی که این روزها مردم غزه با حملات وحشیانه ارتش صهیونیستی به خاک و خون کشیده می‌شوند، برای کمک به افسردگی یک «خرس» طومار امضا می‌کنند.

به نوشته روزنامه «دیلی‌تلگراف»، بعد از اینکه تصاویر افسرده یک خرس قطبی به‌نام «آرتور» منتشر شد، او «غمگین‌ترین حیوان جهان» نام گرفت. بعد از آن بود که بیش از ۲۰۰ هزار نفر با امضای درخواستی اینترنتی خواستار انتقال این خرس قطبی شدند که در شرایط «اسفناکی» در باغ‌وحشی در آرژانتین زندگی می‌کند.

بر اساس این گزارش، حامیان این درخواست اینترنتی می‌خواهند آرتور را به باغ‌وحش پارک «آسینیبوینی» در کانادا منتقل کنند. آنها از دولت آرژانتین خواستند دخالت کند تا این خرس قطبی ۲۹ ساله بتواند «زندگی بهتری» داشته باشد و از شرایط آب و هوایی خنکتر در مرکز ویژه توانبخشی برای خرس‌های قطبی بهره ببرد.

به نوشته روزنامه دیلی‌تلگراف، «نیوت گینگریچ»، یکی از نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا نیز در پیام تصویری که بر روی صفحه فیس‌بوک خود قرار داد، از مردم خواست از این کمپین حمایت کنند. وی در این پیام گفته: «اگر شما نیز مانند من حیوانات را دوست دارید، درخواست برای نجات آرتور، خرس قطبی آرژانتینی را امضا کنید. او بسیار غمگین است و باید نجات داده شود.»

دیلی‌تلگراف نوشت: در این درخواست که به امضا ۲۳۷ هزار نفر رسیده، آمده، «از این خرس قطبی مانند «زندانی» نگهداری می‌شود. از این رو ما خواستار همکاری و حساسیت «کریستینا فرناندز کریچر»، رئیس‌جمهور آرژانتین هستیم. ما از او می‌خواهیم در این مسئله دخالت کند و از مقامات پارک مندوزا بخواهد انتقال آرتور برای محافظت از او را بپذیرند تا این خرس قطبی بتواند در شرایط مساعد زندگی کند.

نیوت گینگریچ و امثال او در حالی نگران آرتور، خرس قطبی مستقر در آرژانتین هستند که کودکان، زنان، پیرمردان و پیرزنان در نوار غزه زیر آتش جنگنده‌ها و تانک‌های صهیونیستی این روزها کارشان از افسردگی گذشته است؛ یا تکه تکه می‌شوند، یا جزغاله می‌شوند و یا بی‌خانمان.

گینگریچ از حزبی است که باید آن را جدی‌ترین حامی رژیم صهیونیستی در آمریکا دانست. ابراز همدردی او با یک خرس و بی‌تفاوتیش نسبت به کشتار انسان‌ها، طبعا نشان می‌دهد که سیاستمداران آمریکایی تا چه حد حیوانیت را به انسانیت ترجیح می‌دهند!