علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای توهین یکی از افسران سابق دستگاه اطلاعاتی رژیم آل‌خلیفه به رهبر شیعیان این کشور را به شدت محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری مرآه البحرین، علمای شیعه بحرین توهین یکی از درجه‌داران سابق دستگاه اطلاعاتی بحرین به آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور را با انتشار بیانیه‌ای محکوم کردند.

در این بیانیه‌ که از سوی علمای بحرین صادر شد آمده است: ما و تمامی اقشار ملت ما این توهین آشکار که متوجه همه شیعیان است به شدت محکوم می‌کنیم، ‌ توهینی که در آن به کل شیعیان اتهام کفر و ارتداد وارد شده و از آنان خواسته شده است توبه کرده و به اسلام بازگردند؛ این افسر سابق نیروهای اطلاعاتی علما و چهره‌های شناخته شده بحرین را به ترور تهدید کرده است.

در این بیانیه با اشاره به فایل تصویری یکی از افسران سابق دستگاه اطلاعاتی بحرین که در آن شیخ عیسی قاسم را کافر توصیف کرده و خواستار توبه و بازگشت او به اسلام شده، تاکید شده است که این رفتار از فردی وابسته به رژیم و در مقابل چشمان آن سرزده است.

این بیانیه مسؤولیت کامل این اتفاق را بر عهده دولت دانسته و از همه افرادی که دغدغه امنیت و وحدت کشور را دارند خواسته است تا با شیوه‌های مسالمت آمیز این گرایش‌های قومی مذهبی ویرانگر را محکوم کنند.

علمای بحرین در پایان اعلام کرده اند ملت بحرین با همه مذاهب و قومیت‌های خود بر اتحاد اصرار دارد