افشای جدیدترین اطلاعات جاسوسی نشان می‌دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا و پلیس فدرال این کشور(اف. بی. آی) از مسلمانان آمریکایی، فعالان حقوق بشر، وکلا و حتی کاندیداهای سیاسی نیز جاسوسی می‌کنند.

[divide]

به گزارش پایگاه خبری «Islam. ru»، در جدیدترین اطلاعات فاش شده توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا مشخص شد، رئیس شورای روابط اسلامی - آمریکایی که ارشدترین سازمان حقوق مدنی مسلمانان در ایالات متحده است و یکی از مقامات دولت جورج بوش، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا بوده، از جمله قربانیان جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و اف. بی. آی است.
در این سند افشاشده که فهرست ایمیل ۷ هزار و ۴۸۵ شخص آمده است که بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸ مورد کنترل و نظارت این آژانس قرار داشتند و در میان آن‌ها ۲۰۲ نفر آمریکایی بوده و ۵ هزار و ۵۰۱ ایمیل دیگر از افرادی با هویت نامشخص است.
گروه مدافعان مسلمان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این گزارش جدید همچنین اعلام می‌کند که مسلمانان آمریکایی نیز قربانی اقدامات جاسوسی اف. بی. آی و آژانس امنیت ملی آمریکا بوده‌اند و حتی برخی از آمریکایی‌هایی که به اقدامات تروریستی متهم شده‌اند نیز در این فهرست قرار دارند.
افشای این خبر موج گسترده ای از اعتراضات را علیه مقامات آمریکا به راه انداخته است.