سفیر سابق آمریکا در سوریه هیئت رسمی سوریه را تهدید کرد که اگر با بررسی بند مربوط به دولت انتقالی موافقت نکنند واشنگتن به شورای امنیت روی خواهد آورد.

به نقل از روزنامه الوطن سوریه، رابرت فورد سفیر سابق آمریکا در دمشق در گفتگو با خبرنگاران تهدید کرد که اگر هیئت رسمی سوریه بر مخالفت با بررسی دولت انتقالی مخالفت کند و بر بند مربوط به مبارزه با تروریسم اصرار کند آمریکا به شورای امنیت روی خواهد آورد.

منابع آگاه رسانه ای به نقل از رابرت فورد آوردند: جدول برنامه های ژنو2 از قبل مشخص شده است و این در دعوتی که بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ارسال کرده موجود است و شامل بررسی دولت انتقالی است و الابراهیمی مسئول از اجرای متن دعوت نامه که ارتباطی با ژنو یک ندارد است. رابرت فورد ضمن خط و نشان کشیدن برای هیئت سوری شرکت کننده در مذاکرات ژنو اعلام کرد: اخضر الابراهیمی نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه و سازمان ملل روز دوشنبه آینده گزارشی درباره روند مذاکرات ژنو2 به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ارائه خواهد کرد و اگر درباره دولت انتقالی مطابق آنچه در دعوت نامه آمده است گفتگویی انجام نگیرد شورای امنیت نشست برگزار می کند. الوطن سوریه گزارش داد: رابرت فورد در جلسات اخیر هئیت ائتلاف مخالفان سوری را تا اتاق جلسات همراهی می کند و منتظر خروج آنها می ماند.