در حملات بمب‌گذاری جداگانه که سه نامزد از احزاب مختلف شرکت کننده در انتخابات ملی پاکستان را هدف قرار داده بود، دست‌کم ۱۸ پاکستانی در شمال غرب این کشور کشته شده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که حملات روز سه‌شنبه که در پی هدف قرار دادن نامزدهای انتخاباتی بوده است، تاکنون بیش از صد کشته برجای گذاشته است.

اولین حمله، " مفتی سید جانان "، نامزد حزب " جمعیت الامه الاسلام " را در شهر دواب در ولایت خیبر پختونخوا در شمال غرب هدف قرار داده بود.

در این حادثه یک بمب‌گذار انتحاری بر روی یک موتورسیکلت در کنار وسیله نقلیه‌ای که این نامزد در آن بود، بمب همراه خود را منفجر کرد. این اقدام فرد انتحاری منجر به مرگ ۱۲ نفر و مجروح شدن ۳۵ نفر دیگر شد. با وجود این، هیچ جراحتی به مفتی وارد نشد.

در حادثه‌ای دیگر در همان روز، خودروی " ملک بهرام خانم "، نامزد حزب جماعة الاسلام با یک بمب کنار جاده‌ای در منطقه " دیرعلیا " در ولایت " خیبر پختونخوا "، برخورد کرد. این نامزد انتخاباتی مجروح شد، اما پسر بزرگش در این حادثه جان خود را از دست داد. در این حمله، دو نفر دیگر نیز در این حملات مجروح شده‌اند.

همچنین در خیبر پختونخوا، خودروی حامل " ظهیر شاه "، رهبر محلی حزب مردم پاکستان، با یک بمب کنار جاده‌ای در روستای باباگام در منطقه " دیر سفلی "، برخورد کرد. این انفجار منجر به کشته شدن ظهیر شاه و دو محافظ و دو نفر از طرفدارانش شد.

" احسان احسان‌الل " ه، سخنگوی طالبان پاکستان، مسئولیت حمله به ظهیر شاه را برعهده گرفته است، ولی هر گونه نقشی در حمله‌به مفتی سید جانان را انکار کرد. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت حمله به ملک بهرام خانم را به عهده نگرفته است.

این حملات در حالی اتفاق افتاده است که پاکستان برای برگزاری انتخابات مجمع ملی در ۱۱ ماه می آماده می‌شود. مجمع ملی ۳۴۲ عضو دارد که ۲۷۲ نفر از آن‌ها در انتخابات سراسری برگزیده می‌شوند.
آخرین انتخابات مجمع ملی، در فوریه ۲۰۰۸ برگزار شده بود.

پاکستان در روز ۱۱ ماه می، همچنین انتخابات برای تعیین نمایندگان ۵۷۷ کرسی شوراهای ولایتی را نیز برگزار می‌کند.