روزنامه صهیونیستی " یدیعوت آحارنوت" در گزارشی با اشاره به ادعای مقامات اسرائیلی مبنی بر اقدام نظامی علیه نیروگاههای هسته ای ایران، نوشت: گذشت زمان موجب شده تا آمریکا و اسرائیل از خط قرمز خود در قبال موضوع هسته ای ایران بیش از گذشته عقب نشینی کنند. مقامات اسرائیلی و آمریکایی اختلافات خود را در مورد بحران سوریه و همچنین برنامه هسته ای ایران ناشی از ضعف دموکراسی و نبود راهکارهای مناسب و عملی سیاسی می‌دانند، این موضوع نشان می دهد که آنها همانگونه که در این موقعیت به موفقیت مطلوب خود دست نیافتند، در ادعای خود برای اقدام نظامی چه در سوریه و چه علیه برنامه هسته ای ایران نیز شکست خواهند خورد.

واشنگتن و تل آویو هر دو به خوبی از این موضوع آگاهی داشته و برخلاف آنچه در گفتگوها و تبلیغات رسانه ای خود بیان می کنند، هرگز خواهان درگیر شدن در جنگ دیگری در منطقه خاورمیانه نیستند.

اکنون و با گذشت حدود دو سال از جنگ سوریه، " بشار اسد " رئیس جمهور قانونی این کشور و هم پیمانان منطقه‌ای آن نیز به ناتوانی غرب و شکست طرحهای آنان برای براندازی حکومت در دمشق پی برده‌اند.

رژیم صهیونیستی و دیگر هم پیمانانش تلاش می کنند این شکست را با تقویت کمک های مالی و تسلیحاتی خود به تروریست های مسلح در سوریه و استعمال سلاح های غیر متعارف علیه مردم بی گناه سوریه، جبران کنند.

این ضعف حتی برای شهروندان یهودی ساکن سرزمین‌های اشغالی و نیز مردم آمریکا کاملا مشخص شده است. نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد آنها معتقدند دولت‌هایشان بسیاری از ناکامی‌های سیاسی خود را مخفی نگه داشته و تنها بخشهایی از اقدامات خود را بیان می‌کنند که توفیقی نسبی در آن بدست آورده‌اند. شهروندان آمریکایی در نظرسنجی‌های شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند که کاخ سفید حتی دقیقا نمی‌داند کدام کشور تهدید خارجی برای امنیت آمریکا محسوب می‌شود و از هیچ یک از جزئیات برنامه هسته ای دولت سوریه خبر ندارد.

آنچه اکنون قابل استناد است شواهدی است که در موقعیت کشورهای مختلف بخصوص ایران و سوریه دیده می‌شود. مقامات اسرائیلی با اطمینان اعلام کرده اند که برنامه هسته ای ایران با سرعت در حال پیشرفت و غنی سازی اورانیوم نیز در نیروگاهها سیر صعودی داشته است، این غنی سازی تا کنون با اهداف صلح آمیز انجام گرفته و به گفته رهبری ایران روند غیرنظامی و صلح آمیز آن ادامه خواهد داشت.

گزارشات متعدد سازمان بین‌المللی انرژی اتمی(IAEA) و همچنین اطلاعات محرمانه سازمانهای جاسوسی غربی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران نشان می‌دهد که اظهارات مقامات این کشور درباره تمرکز برنامه اتمی بر اهداف پزشکی و تولید انرژی صحت دارد.

این روزنامه صهیونیستی در انتهای مقاله خود خاطر نشان کرد: ناتوانی واشنگتن و تل آویو در اثبات ادعای خود در مورد تولید سلاح هسته‌ای در سوریه و ایران همانند همین ادعای مضحکانه درباره عراق تنها آلتی است برای ادامه خصومت های آنان در این کشورها. دولت آمریکا همواره برای توسعه امپراطوری نظامی خود و به سلطه کشاندن کشورهای مورد نظر به دشمن خارجی نیازمند بوده است. القای توهم تولید سلاح هسته‌ای در برخی کشورها که تابعیت بی‌چون و چرا از غرب ندارند می‌تواند توجیه و پوششی برای جیانات آنها طی سالهای پیاپی باشد.