انفجار تروریستی در ضاحیه بیروت که طی آخرین اخبار به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر منجر شده است، موج محکومیت ها و واکنش مقامات و نهاد های سیاسی سراسر جهان را به همراه داشته است.


مروان شربل، وزیر کشور لبنان ضمن محکومیت این انفجار با اشاره به اینکه همه لبنان امروز هدف تروریسم قرار گرفته است، خواستار حصول توافق ملی بین همه لبنانی‌ها شد و گفت: تروریسم می‌خواهد ما را درگیر فتنه مذهبی بین شیعیان و اهل تسنن کند.

نجیب میقاتی، نخست‌وزیر لبنان با محکوم کردن حمله تروریستی به ضاحیه تاکید کرد تروریست‌ها تفاوتی بین لبنانی‌ها قائل نیستند.

حسن فضل الله، نماینده حزب الله در مجلس لبنان گفت: هدف از انفجار حاره حریک لبنان، امنیت لبنان و ثبات و وحدت ملی این کشور بوده است. وی در عین حال گفت که انفجار تقریبا از مقر شورای سیاسی حزب الله دور بوده و غیرنظامیان را هدف گرفته است.

عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه انفجار ضاحیه بیروت را محکوم کرد و آن را اقدام تروریستی خواند.
الزعبی تاکید کرد: جنگ با تروریسم وظیفه همه کشورهای جهان است و باید عاملان تروریسم و رژیم‌های حامی و پشتیبان آنها مجازات شوند.

ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه نیز انفجار ضاحیه را محکوم کرد.

همچنین سفارت آمریکا در بیروت ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی در ضایحه بیروت، با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد!

مشاور نوری المالکی نخست وزیر عراق در گفت وگو با شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد: ما در مقام دولت عراق انفجار حاره حریک را محکوم می کنیم.
وی افزود: کسانی که از تروریسم با پول و فتوا و دیگر اشکال حمایت می کنند باید مجازات شوند.