تحلیلگر سیاسی گفته است حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در امریکا یک عملیات «پرچم دروغین» بود که به طور مشترک از سوی امریکا، رژیم اسرائیل و عربستان سعودی اجرا شد و «صهیونست‌ها نقش اصلی و هدایت‌کننده را در آن به عهده داشتند.»

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در شهر نیویورک روز پنجشنبه(۲۸ آذر) پرونده شکایت خانواده‌های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر بر ضد عربستان سعودی را بار دیگر به جریان انداخت. این دادگاه رای دادگاه بدوی که سال ۲۰۰۲ میلادی به ریاض مصونیت از محاکمه اعطا کرده بود، نقض کرد.

در متن این شکوائیه آمده است بخش عمده‌ای از منابع مالی تروریست‌های القاعده که در حملات به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون در سال ۲۰۰۱ میلادی دست داشتند از سوی عربستان سعودی تامین شد.

دکتر کوین برت، عضو هیات علمی تحقیقات حادثه ۱۱ سپتامبر روز شنبه(۳۰ آذر) در گفتگو با پرس تی‌وی با رد روایات رسمی از این حادثه گفت عربستان سعودی «آلت دست امریکا و سایر دولت‌های غربی است.»

دکتر برت افزود: «در این حادثه آدم‌ربایی وجود نداشت و هیچ‌گونه آدم‌ربایی صورت نگرفت، این مساله به شیوه‌های بسیار زیادی اثبات شده است. ۱۰ نفر از ۱۹ نفری که در این زمینه مسئول شناخته شدند پس از حادثه ۱۱ سپتامبر هنوز زنده بودند.» وی تاکید کرد در عوض «دستگاه اطلاعاتی سعودی از سوی عاملان واقعی حادثه ۱۱ سپتامبر مورد استفاده قرار گرفت تا در این باره افسانه‌سازی کنند و افراد ساده لوحی را پیدا کنند که مسئولیت این حادثه را به دوش آنان بیندازند.»

دکتر برت افزود اگر گزارش «پنهانی» تحقیق مشترک کنگره در سال ۲۰۰۲ به صورت علنی منتشر شود مسببان اصلی این حملات مشخص خواهند شد. با این وجود این اسناد جنجالی تاکنون محرمانه باقی مانده است.

این تحلیلگر سیاسی افزود باب گراهام، سناتور سابق امریکایی که در زمان برگزاری این تحقیق ریاست آن را به عهده داشت گفته است این اسناد اطلاعاتی را درباره «همکاری یک دولت خارجی» در این حملات دربردارد. «با این وجود شاهد این حجم از پنهان‌کاری در این زمینه هستیم.»

حملات ۱۱ سپتامبر از ۴ حمله هماهنگ به شهرهای نیویورک و واشنگتن دی سی تشکیل ‌شده بود که در اثر آن حدود ۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند.