سفیر آمریکا در افغانستان با تأکید بر لزوم امضای هرچه سریع‌تر پیمان امنیتی کابل _ واشنگتن، خواهان امضای این پیمان تا دو هفته دیگر شد.

«جیمز بی کننگهام»، سفیر آمریکا در کابل، شب گذشته در یک نشست خبری با حضور مقامات عالی رتبه دولتی در ولایت غربی هرات، بر امضای هر چه سریع‌تر توافقنامه امنیتی افغانستان - آمریکا تأکید کرد.

سفیر آمریکا گفت: بنابر ضرورت طرح‌ریزی یک برنامه مشخص برای حضور سربازان آمریکایی در افغانستان، پیمان امنیتی بین دو کشور باید تا دو هفته دیگر به امضا برسد.

وی همچنین از نگرانی مردم آمریکا از سرنوشت فرزندانشان بعد از سال ۲۰۱۴ سخن به میان آورد و گفت: تصمیم‌گیری درباره حضور نیروهای آمریکایی پیش از سال نو میلادی مهم است و باید به مردم آمریکا در این مورد توضیح بدهیم زیرا حضور آمریکا در افغانستان در سال جدید میلادی، با طرح جدید در این کشور متفاوت خواهد بود.

سفیر آمریکا در کابل تصریح نمود: امضای پیمان امنیتی تداوم حمایت‌های مالی، آموزش نیروهای امنیتی و بازسازی در افغانستان را به دنبال خواهد داشت.

هشدار نماینده ارشد آمریکا در افغانستان درحالی مطرح می‌شود که حامد کرزی بر امضای پیمان امنیتی بعد از انتخابات ریاست جمهوری که کمتر از شش ماه دیگر برگزار خواهد شد، پافشاری می‌کند.