" آلبر منصور " گفت: آمریکا و رژیم اسرائیل و ترکیه و قطر تلاش می‌کنند که درگیری را از درگیری اعراب و اسرائیل به درگیری شیعه و سنی تبدیل کنند.
وی افزود: دولت لبنان هیبت و تاثیر گذاری خود را عملا از دست داده است، و لبنان می توانست جلوی تصمیم اخراج سوریه از اتحادیه عرب و اعطای کرسی این کشور به مخالفان را بگیرد.
درهمین حال، " علی ابوسکر " رئیس شورای جبهه عمل اسلامی اردن گفت که این جبهه حضور نظامی آمریکا در اردن را نمی پذیرد و هرگونه وجود و دخالت نظامی خارجی در سوریه را رد می کند و معتقد است که توطئه ای بین المللی علیه کشور سوریه و نه نظام سوریه در جریان است.
" بهجت سلمان " سفیر سوریه در اردن نیز در اظهارات تلویزیونی فاش کرد که کشورش اسناد مربوط به عبور افراد مسلح از مرز اردن و ورود آنها به سوریه را در اختیار دارد.
" بهجت سلمان " گفت: سوریه اسنادی در اختیار دارد که نفوذ افراد مسلح از اردن به سوریه را ثابت می کند.
وی با اشاره به سفر سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه و فیصل المقداد معاون وزیر خارجه این کشور به اردن، اظهار داشت: مسئولان سوری در دیدارهای خود در اردن درباره راههای دور کردن خطرات از دو کشور بحثو گفتگو کردند و مسئولان اردنی آمادگی خود را برای همکاری ابراز داشتند.
وی خاطرنشان کرد: دولت سوریه موضع اردن را بهتر از موضع دولت لبنان می داند؛ و اردن در جنگ علیه سوریه در سطحی که کشورهای خارجی می خواستند، وارد نشده است و امیدوارم که اردن بیشتر در بحران سوریه وارد نشود.
سلمان فاش کرد: سوریه اسناد عبور افراد مسلح از مرز اردن به داخل سوریه را در اختیار دارد؛ و اردن هم خواستار این اسناد نشده است.
سلمان اظهار داشت: گروه اخوان المسلمین اردن در سایه نظام اردن زندگی کرده اند و با توافقنامه سازش وادی عربه بین اردن و رژیم صهیونیستی مخالفت نکرده اند.