مین حطیط روز سه شنبه با اشاره به اینکه، تهران پیش از دریافت هرگونه پیام تهدیدآمیزی، با شیوه ای مناسب پاسخ آن را خواهد داد، اظهار داشت: همه دنباله روهای سیاست های امریکا از توان و قدرت دفاعی ایران اطلاع دارند.

این کارشناس لبنانی با اشاره به تهدیدات اخیر ایران از سوی رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی چگونگی باج گیری از ایالات متحده آمریکا را به خوبی آموخته است و می گوید که " می خواهم چنین و چنان کنم " و " شما باید اسرائیل را راضی نگه دارید، " اما آمریکا به خوبی دریافته است که این رژیم جسارت تعرض به ایران را ندارد.

حطیط در ادامه احتمال دخالت آمریکا در جنگ جدیدی را رد کرد و افزود: از زمان صدور دیدگاه راهبردی پیمان ناتو از سوی آمریکا و اتخاذ استراتژی قدرت نرم، این موضوع پایان یافته است.
وی گفت: گمان نمی کنم در شرایط کنونی و حتی تا پایان این دهه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس بطور مستقیم در جنگی دخالت کنند. آمریکا هم اکنون در صدد بهبود اوضاع داخلی خود از نظر اقتصادی و سیاست بین المللی است.

این کارشناس امور نظامی و استراتژیک لبنان اظهار داشت: امریکا فرصت را برای برپایی نظم نوین جهانی از دست داد و این کشور توان تحمل تلفات جدید را ندارد بنابراین مجبور است بجای نبرد مستقیم با جنگ افزار به قدرت نرم روی آورد.

حطیط با اشاره به معامله تسلیحاتی آمریکا با رژیم اسرائیل خاطر نشان کرد: به دلیل حمایت مالی برخی از کشورهای عربی، معامله تسلیحاتی ۳ میلیارد دلاری میان ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی دور از انتظار نبود چون این رژیم حتی یک پنی هم به خزانه داری آمریکا پرداخت نمی کند. در حالی که معامله تسلیحاتی میان آمریکا و این کشورها به ۷ میلیارد دلار می رسد.