" نیکولاس مادورو "، رئیس جمهوری ونزوئلا، اعضای جدید کابینه خود را معرفی کرده و برخی از وزرای کلیدی کابینه " هوگو چاوز "، رئیس جمهوری فقید این کشور را در کابینه‌اش نگه داشته است.

تنها چند روز پس از مراسم تحلیف مادورو، کابینه جدید او در یک مراسم در کاراکاس پایتخ ونزوئلا سوگند خوردند.

مادورو در این مراسم اظهار داشت: «این اقدام بسیار مهم است. امروز ۲۲ آوریل ۲۰۱۳ است و پس از سوگند خوردن این تیم دولت، ما چرخه جدید انقلاب بولیواری را آغاز خواهیم کرد.»

حدود نیمی از وزرای سابق این کشور در کابینه باقی مانده‌اند.

" نلسون میرنتس "، به عنوان وزیر دارایی کشور تعیین شده است و خورخه جیوردانی، رئیس دارایی پیشین، به عنوان وزیر برنامه‌ریزی انتخاب شده است.

داماد چاوز نیز به عنوان معاون رئیس جمهوری سوگند خورد.

" الیاس خاوا " و " رافائل رامیرز "، در پست‌های خود به عنوان وزیر امور خارجه و نفت باقی خواهند ماند.

نیکولاس مادوروی سوسیالیست، برنده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴ آوریل معرفی شد. وی با کسب ۵۰ ممیز هشت دهم درصد رای در مقابل " انریکه کاپریلس "، نامزد راستگرایان با حدود ۴۹ درصد آرا به پیروزی رسید.

کاپریلس می‌گوید که نتایج این انتخابات را به رسمیت نمی‌شناسد و ادعا کرده است که باید حدود ۳۰۰ هزار رای از انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه، بار دیگر بررسی شود.

در هشتم مارس، سه روز پس از مرگ چاوز، مادورو، به عنوان رئیس جمهوری مکلف انتخاب شد. هوگو چاوز در پنجم مارس، پس از دو سال مبارزه با بیماری سشرطان درگذشت. مادورو، متعهد شده است که سیاست‌های سوسیالیستی رهبر پیشین ونزوئلا را ادامه دهد.