" حسن المرزوق " معاون دبیرکل جمعیت ملی دموکراتیک بحرین روز یکشنبه گفت: نیروهای رژِیم آل خلیفه با هماهنگی وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور امروز به مدرسه پسرانه الجابریه که سن دانش آموزان آن کمتر از ۱۷ سال است حمله کردند؛ و در این حمله تعدادی از دانش آموزان از ناحیه سر مجروح شدند. نیروهای رژیم همچنین به مدرسه النویدرات یورش بردند.

المرزوق اظهار داشت: سرکوب دانش آموزان ادامه دارد و آمبولانس ها همچنان مجروحان را به بیمارستان منتقل می کنند. سرکوب تنها چیزی است که رژیم آل خلیفه به آن معتقد است.
عضو ارشد جمعیت ملی دموکراتیک بحرین با اشاره به خوی جنایتکارانه رژیم آل خلیفه افزود: تاکنون کسی ندیده است که وزیر آموزش و پرورش کشوری در سرکوب دانش آموزان همدستی کند.
المرزوق تصریح کرد: رژیم حاکم از زمان تلاش برای فراهم کردن مقدمات مسابقات فرمول یک تاکنون ۶۰ شهروند بحرینی را که در میان آنان کودکان نیز وجود دارند، بازداشت کرده است و بسیاری نیز به دست نیروهای امنیتی مجروح شده اند.
وی اظهار داشت: رژیم با برگزاری مسابقات " فرمول یک " و تشدید سرکو ب مردم می خواهد به جهان چنین وانمود کند که بحرین امن و آرام است؛ در حالی که شهروندان بحرینی هر روز با گازهای سمی خطرناک سرکوب می شوند و حتی منازل آنان نیز از حملات نیروهای امنیتی در امان نیست.
المرزوق با اشاره به بازداشت زنان به دست نیروهای امنیتی، خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی اخیرا دو دختر را نزدیک محل برگزاری مسابقات فرمول یک بازداشت کردند.

وی تصریح کرد: رژیم حاکم از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک برای پنهان کردن چهره خود سوء استفاده می کند و با برگزاری این مسابقات می خواهد اینگونه وانمود کند که امنیت در بحرین برقرار است و مردم از همه حقوق خود برخوردارند در حالی که واقعیت خلاف این است.