با ادامه لفاظی‌های جنگ‌افروزانه علیه سوریه، رژیم اسرائیل از آمادگی خود برای شدت عمل و حمله شدید تلافی‌جویانه در شرایط خاص خبر داده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل، روز پنج‌شنبه(۲۹ آگوست، ۷ شهریور) مدعی شد، تل‌آویو در جنگ داخلی سوریه دخالت نمی‌کند، اما ارتش اسرائیل در شرایط خاص «با زور پاسخ خواهد داد.»

تل‌آویو در حالی از شدت عمل خود برای واکنش به هرگونه اقدام تهدیدآمیز علیه اسرائیل خبر داده است که تنش در منطقه خاورمیانه بر اثر بحران سوریه افزایش یافته است.

نتانیاهو همچنین گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم سامانه " گنبد آهنین "(Iron Dome) و دیگر سامانه‌های رهگیر را مستقر کنیم.»

سپهبد بنی گانتز Benny Gantz، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز گفته است این رژیم «برای هرگونه سناریویی آماده» است.

در چند روز گذشته، امریکا و چند کشور غربی با استفاده از ادعایی تاییدنشده مبنی بر استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در حمله ۲۱ آگوست به حومه دمشق، بر لفاظی‌های جنگ‌افروزانه خود علیه سوریه افزوده‌اند.

این لفاظی‌ها با ادعای مخالفان سوریه مبنی بر حمله مرگبار شیمیایی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به عین ترما، زملکا و جوبر در حومه دمشق آغاز شد؛ مخالفان سوریه مدعی شدند در این حمله که چهارشنبه(۲۱ آگوست) علیه مواضع شبه‌نظامیان صورت گرفت، ۱۳۰۰ نفر کشته شده‌اند.

این درحالی است که دولت سوریه این ادعاهای بی‌اساس را به شدت رد کرده و آن را عملیات انحرافی پرچم دروغین از سوی شبه‌نظامیان دانسته است.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیز ۲۶ آگوست در واکنش به لفاظی‌های جنگی واشنگتن اعلام کرد، امریکا، متحد سرسخت رژیم اسرائیل، در صورت آغاز جنگ در سوریه با شکست مواجه خواهد شد.

اسد همچنین ادعاهای اخیر را «توهین به عقل سلیم» دانست و گفت: «رهبران کشورهای غربی باید از مداخله در امور دیگر کشورها دست بردارند. اگر کسی رؤیای تبدیل سوریه به یک کشور دست‌نشانده و فرمان‌پذیر را در سر می‌پروراند، باید بگویم که در این نیت موفق نخواهد شد.»