سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، دبیر کل جنبش انصارالله یمن، طی سخنانی در صنعا، پایتخت این کشور، گفت عربستان به تحریک امریکا جنگ در یمن را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس،رهبر انصار الله یمن با رد هرگونه تسلیم و وادادگی در برابر دشمن، مقاومت مردم یمن را «مقاومتی نشأت گرفته از فرامین الهی» و با هدف «صیانت از عزت، کرامت و آزادگی و تقرب به خداوند» توصیف کرد.

وی افزود رژیم عربستان بعد از مرگ ملک عبدالله، پادشاه پیشین این کشور، با تحریک امریکا و برای اثبات مزدوری خود، با یمن وارد جنگ شد.

عبدالملک الحوثی بیان داشت امریکا، عربستان را تحریک کرد تا برای اثبات آنچه آن را «شایستگی سعودی‌ها برای مزدوری خود» می‌خواندند جنگ با یمن را آغاز کند.

رهبر انصار الله یمن خاطرنشان کرد سعودی‌ها در این راستا از حمایت سیاسی برخوردار شدند و حتی عملیات نظامی آنان با نظارت مستقیم امریکایی‌ها انجام شد.

الحوثی از مردم خواست وحدت و اتحاد درونی خود را حفظ کنند و از پایمردی یمنی‌ها با وجود مشکلات اقتصادی، بمباران هوایی و انهدام زیرساخت‌ها قدردانی کرد.

وی بیان داشت پایداری مردم یمن دشمنان را به تعجب واداشته است و آنان برای حفظ شرافت و آزادگی خود باید به مقاومت ادامه داده و به خفت و خواری تن ندهند.

عبدالملک الحوثی با بیان اینکه تجاوزگران امید داشتند سرنوشت جنگ را در یک یا چند ماه به نفع خود رقم بزنند، تأکید کرد آن‌ها در ایجاد ناامنی شکست بزرگی متحمل شدند و با مقاومت مردم یمن غافلگیر شدند.

 وی گفت عربستان که کشوری ثروتمند بود اکنون ناچار به گرفتن قرض شده است.

الحوثی تأکید کرد دشمن تمرکز خود را تا حد زیادی در سواحل متمرکز کرده است و «ما در مقام دفاع از خود با صلابت و ثبات بیشتر با آنان مقابله خواهیم کرد.»

بیش از 20 ماه از آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن می‌گذرد. در جریان تجاوز رژیم عربستان به همسایۀ جنوبی خود تاکنون بیش از 11 هزار و 400 یمنی که بیشترشان غیرنظامی بودند، کشته‌ شده‌اند.

سعودی‌ها در حملات خود تاکنون به‌دفعات مدارس، بیمارستان‎ها، مناطق مسکونی، جاده‌ها، بازارها و اردوگاه‌های پناه‌جویان را بمباران کرده‌اند.

رژیم آل سعود جنگِ یمن را باهدف بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، و تضعیف جنبش مردمی انصارالله آغاز کرد.

منبع:presstv