یکی از هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا یک زن مسلمان را در فرودگاه بین‌المللی جان اف کندیِ نیویورک مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به گفتۀ مقامات، این مرد مهاجم به نام رابین رودز به خانم ربیعه خان، کارمند شرکت هواپیمایی دلتا گفته است رئیس‌جمهور جدید امریکا همۀ مسلمانان را از ایالات‌متحده بیرون می‌اندازد.

رابین رودز، 57 ساله اهل شهر ورچستر در ایالت ماساچوست افزود: «اکنون ترامپ بر سر قدرت است. او شر همۀ شما را کم خواهد کرد.»

ریچارد براون، دادستان منطقۀ کوئینز گفت که این اهانت چهارشنبه‌شب هنگامی‌که خانم خان که محجبه است و می‌خواسته کارش را شروع کند، رخ داد.

این مرد مهاجم در فرودگاه جان اف کندی در انتظار پرواز به ماساچوست بود که به‌یک‌باره خطاب به خانم خان الفاظ رکیکی را بر زبان آورد و سپس با مشت به در کوبید که به پشت صندلی این زن مسلمان برخورد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا

زن که شوکه شده بود از رودز پرسید مگر وی چه خطایی مرتکب شده که او چنین رفتاری از خود نشان می‌دهد، اما مرد مهاجم به وی لگد زد و ناسزا گفت. خان از دفترش به بیرون دوید اما رودز به دنبال او رفت و به فحاشی و ضرب و شتم وی ادامه داد.

این هوادار ترامپ به حمله، حبس غیرقانونی، تهدید و آزار و اذیت به‌عنوان جرائم ناشی از نفرت متهم شده است.

وقتی وی دستگیر شد به پلیس گفت: «حدس می‌زنم به خاطر رفتار آشوبگرانه به زندان خواهم رفت.»

رودز ضمن تمسخر حجاب اسلامی افزود نمی‌توانسته تشخیص دهد که خان زن است یا مرد زیرا پشتش به او بوده و پوششی بر سر داشته است.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خواستار منع ورود مسلمانان به امریکا شده بود که اعتراض سازمان دیده‌بان حقوق بشر را برانگیخت.

وی همچنین به‌تازگی اعطای ویزا به شهروندان 7 کشور اسلامی شامل سوریه، عراق، ایران، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به‌طور موقت تا بررسی‌های بیشتر به حالت تعلیق درآورده است.

منبع: presstv