تراژدی پلاسکو به پایان رسید و پلاسکو برای همیشه تمام شد اما حماسه آفرینی فرزندان ایران زمین تا همیشه تاریخ جاودان خواهد ماند چراکه آتش نشانان «جانشان سوخت تا ما نسوزیم».

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، دی ماه سال 95 با تراژدی پلاسکو به پایان رسید و پلاسکو برای همیشه تمام شد اما حماسه آفرینی فرزندان ایران زمین تا همیشه تاریخ جاودان خواهد ماند چراکه آتش نشانان «جانشان سوخت تا ما نسوزیم».

زمانیکه ساعت 7:59 دقیقه با شعله ور شدن زبانه های آتش، نیروهای آتش نشانی برای اطفا حریق خود را به ساختمان پلاسکو رساندند، در تصور هیچ کس نمی گنجید، عملیات اطفا حریق به پایان خط نرسیده، سازه های پلاسکو در میان حجم آتش و حرارت تاب نیاورد، فرو ریزد و همه دلاورمردانی که برای امداد آمده بودند را به کام کشد و ایران سوگوار قهرمانانی شد که پروانه وار سوختند.

... و امروز، سومین روزی است که امدادگران و آتش نشانان در ویرانه های فروریخته پلاسکو، عملیات امداد و آواربرداری را ادامه می دهند درحالیکه هنوز زبانه های آتش از لابلای تل خاک و سازه های فولادی شعله ور است.

آتش نشانان با همان استقامت و فداکاری همکاران شهیدشان مشغول آواربرداری هستند و برای فرونشاندن کامل شعله های آتش تلاش می کنند.

سومین روز بعد از حادثه پلاسکو است، رییس جمهور، برخی از مسئولان لشکری و کشوری، مدیران شهری، مسئولان مدیریت بحران و بسیاری دیگر از مسئولان برای بررسی حادثه پلاسکو و روند عملیات امداد و آواربرداری به محل حادثه آمده اند.

جلسات هماهنگی، جلسات مدیریت بحران و جلسات فوق العاده ای برای تسریع در روند آواربرداری و عملیت امداد برگزار شده است.

با گذشت 49 ساعت از پایان کار پلاسکو، هنوز از سرنوشت آتش نشانان فداکار در زیر آوار مانده، خبر دقیقی مخابره نشده است، چه مادران، فرزندان و همسرانی چشم به ویرانه های پلاسکو دوخته اند و دست به دعایند تا عزیزشان از زیر آوار به سلامت بیرون آید.

منبع:شبستان