بادیگارد شخصی مبلغ تندروی انگلیسی به عنوان جانشین جان جهادی در گروه تروریستی داعش منصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، فردی به نام «محمدرضا الحق» جانشین «جان جهادی» شده و مسئولیت سر بریدن‌های داعش را بر عهده گرفته است.

رسانه‌های اجتماعی اخیرا عکس‌هایی را از شخصی به نام محمدرضا الحق منتشر کردند که گفته می‌شود وی مسئولیت سر بریدن را برعهده دارد و جانشین جان جهادی است.

به نوشته روزنامه دیلی میل، محمدرضا الحق که ۳۶ سال سن دارد، از سال ۲۰۱۱ از پیروان «انجم چودری» مبلغ تندروی انگلیسی و بادیگارد شخصی وی است و همواره از سرتا پا لباس سیاه به تن دارد.

وی از ساکنان شهر بثنال گرین در شرق لندن است و دوربین‌های عکاسان در تعداد زیادی از تظاهرات‌ها در انگلیس از وی عکس گرفته‌اند که در کنار چودری است.

به رغم اینکه از سوی سازمان اطلاعات انگلیس و پلیس ضد ترور تحت پیگرد بود اوایل سال ۲۰۱۴ الحق به سوریه گریخت.

به نوشته این روزنامه، جان جهادی جدید، انگلیس را به مقصد قبرس و از آنجا ترکیه ترک و بعد از راه زمینی به سوریه سفر و اقدام به تشویق دیگران برای ترک انگلیس و پیوستن به داعش کرد.

گزارشات رسانه‌ای از محمدرضا الحق بعد از اینکه داعش تصویر ویدیویی از ذبح پنج گروگان خود در سوریه را منتشر کرد که در آن الحق سر یکی از گروگان‌های را با چاقوی دندانه‌دار به همان روش محمد اموازی ملقب به جان جهادی می‌برد، به عنوان جان جهادی جدید یاد کردند.

جان جهادی قبلی در حمله پهپاد آمریکایی در رقه در سال ۲۰۱۵ کشته شد.

 

منبع:ابنا