یک تحلیل‌گر سیاسی می‌گوید رژیم صهیونیستی به همراه متحدان منطقه‌ای و غربی‌اش با استفاده از مزدوران تکفیری در تلاش برای انحراف اذهان عمومی از جنایات این رژیم در فلسطین هستند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس،جان استپلینگ، نویسنده و تحلیل‌گر سیاسی در نروژ، چهارشنبه‌شب در گفتگو با پرس تی‌وی گفت: «محور امریکا، ناتو، اتحادیۀ اروپا و عربستان سعودی به‌علاوۀ ترکیه و قطر گروه‌های تکفیری (تروریستی) در منطقه را ازنظر مالی تأمین می‌کنند. امریکا برکناری (بشار) اسد، (رئیس‌جمهور سوریه) را از سال‌ها پیش هدف خود قرار داده اما اسرائیل نیز در همۀ این موارد همدست (آنان) بوده است.»

این در حالی است که اکرم حسون، یکی از نمایندگان کنست رژیم اسرائیل، در تاریخ 22 شهریور 1395 از وزیر امور نظامیِ این رژیم به دلیل حمایت از تروریست‌های گروه موسوم به جبهه‌النصره، وابسته به القاعده، در سوریه انتقاد کرد.

حسون آویگدور لیبرمن، سیاست‌مدار افراطی و وزیر امور نظامیِ اسرائیل را به حمایت از تروریست‎های گروه جبهه‌النصره در سوریه که نام خود را به فتح‌الشام تغییر داده‌اند، متهم کرد.

روزنامۀ اسرائیلیِ هاآرتص، به نقل از اکرم حسون نوشت: «این استراتژی جدید که لیبرمن از زمان به قدرت رسیدن خود، مدیریت آن را برعهده گرفته، موجب تقویت جبهه‌النصره شده است.»

جان استپلینگ همچنین گفت «جنگ امریکا - سعودی در یمن نیز در خدمت منافع اسرائیلی» است، زیرا این مناقشه گامی دیگر در جهت انحراف اذهان عمومی از جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان است.»

استپلینگ با اشاره به اینکه مناقشات کنونی در سوریه، عراق و یمن ازجمله تاکتیک‌های رژیم تل‌آویو برای ادامۀ اقدامات خود در منطقه است، خاطرنشان کرد: «اسرائیل سابقۀ سوءاستفاده از انحراف (اذهان عمومی) را دارد.»

این تحلیل‌گر سیاسی در ادامه گفت: «اسرائیل هرگز قصد (دستیابی) به صلح یا برابری با فلسطین یا (ادامه دادن به‌اصطلاح) راه‌حل دو کشور را نداشته است. هدف (رژیم صهیونیستی) همیشه (تشکیل) اسرائیلی بزرگ‌تر بوده است.»

وی همچنین سیاست غرب در قبال مناقشۀ اسرائیلی‌ها و فلسطینیان را محکوم و خاطرنشان کرد: «هرگز هیچ قصدی برای دستیابی به توافق میان اسرائیل و فلسطین وجود نداشته است.»

این اظهارات در حالی مطرح شد که گفتگوها میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان از آوریل 2014 و با ناکامی طرح امریکا، تاکنون مسکوت مانده است.

منبع: presstv