هزاران نفر از مسلمانان و فعالان گروه های مترقی در آمریکا در آخرین تلاش خود رای متقاعد کردن «باراک اوباما» برای برچیدن برنامه تبعیض آمیز نظارت بر اعراب و مسلمانان در مقابل کاخ سفید تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از روزنامه گاردین، اوباما کمتر از شش هفته فرصت دارد تا چارچوب نظارتی «سامانه امنیت ملی ثبت ورود و خروج» (NSEERS) را که یک سامانه تبعیض آمیز آشکار است که از زمان حملات 11 سپتامبر معرفی شد، لغو کند. گروه های حقوق مدنی نگران هستند که این سامانه در زمان ورود «دونالد ترامپ» به کاخ سفید در 20 ژانویه همچنان پابرجا باشد و تشکیل بانک داده ها از مسلمانان را به واقعیت تبدیل کند.

مذاکرات در این خصوص در بالاترین سطوح دولت اوباما که شامل مقامات ارشد از کاخ سفید و وزارت امنیت داخلی می شود، در حال برگزاری است.

این تظاهرات از مبدا وزارت دادگستری در خیابان 950 پنسیلوانیا آغاز و به پارک لافایت خارج از کاخ سفید منتهی شد. سازمان دهندگان این برنامه از اوباما خواستند این سامانه را لغو کند.

در عین حال طوماری با درخواست پاره کردن این قرارداد در سایت MoveOn.org منتشر شده که تاکنون بیش از 280 هزار نفر آن را امضا کرده اند.

ترامپ تهدید کرده بود که مانع ورود مسلمانان به خاک آمریکا خواهد شد.

منبع:شبستان