در راستای افزایش جرایم ناشی از تنفر در سرتاسر آمریکا، گزارشی از تلاش برای برداشتن حجاب زن محجبه در مترو نیویورک منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، پلیس نیویورک در حال بررسی اتهام بر مبنای نفرت سه مرد هستند که تلاش کردند در ایستگاه مترو این ایالت حجاب را از سر یک جوان مسلمان بر دارند.

یک کارآگاه گفت: این حادثه که طی آن سه مرد به یک زن 18 ساله در ایستگاه مترو منهتن نزدیک شدند و تلاش کردند حجاب را از سر او بردارند. قربانی به پلیس گفته است که این مردان به نظر می رسد مست بوده باشند.

آنها پیش از تلاش برای خلع حجاب این زن، کیف او را از دستش کشیدند و بند آن را پاره کردند. گزارش های رسانه ای نشان می دهد که طی این حمله مردان بارها و بارها نام دونالد ترامپ را فریاد زدند و این زن را تروریست» خواندند.

این مردان پس از تلاش زن برای گزارش دادن موضوع به یک مامور پلیس از محل گریختند.

«اندرو کومو» فرماندار نیویورک ماه گذشته قول داد پس از انتخاب ترامپ با چنین خشونت ها و جرائمی مقابله کند.

فرماندار گفت یک واحد ویژه پلیس برای رسیدگی به چنین جرائمی ایجاد خواهد شد و وعده داده یک صندوق قانونی برای مهاجرانی که از پس زندگی خود بر نمی آیند، راه اندازی کند.

این اقدام در واکنش به تعهد ترامپ برای اخراج مهاجران بدون مدرک از آمریکا در طول کارزار انتخاباتی صورت می گیرد.

یک گروه حامی حقوق مدنی در آمریکا سه شنبه گذشته در گزارش خود اعلام کرد آمار وقوع جرایم ناشی از تنفر در سرتاسر این کشور، طی 10 روز پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت افزایش یافته است. بر اساس این گزارش که توسط «مرکز حقوقی فقر در جنوب» تهیه شده است، در این مدت 867 حمله ناشی از تنفر در آمریکا صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به نوشتن شعارهای حاکی از تنفر روی دیوارها اشاره کرد.

منبع: شبستان