مقامات بحرینی، زائران اربعین امام حسین(علیه السلام) را در فرودگاه بین المللی بحرین مورد آزار و اذیت قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، مقامات بحرینی در ادامه سلسله محدودیت های خود برای شهروندان شیعه، زائران بحرینی اربعین امام حسین(علیه السلام) را هنگام رسیدن به فرودگاه بین المللی این کشور از عراق مورد آزار و اذیت قرار دادند.

مقامات امنیتی هنگام ورود مسافران، گذرنامه های آنها را به بهانه بررسی شان توقیف کردند و این امر موجب ترافیک انسانی در فرودگاه و روند حرکت به طور کامل فلج شد.

 مقامات بحرینی تعدادی از گذرنامه های را لغو کردند و از آنها خواستند تا در اداره امور تابعیت و گذرنامه ها حضور یابند و هنگام حضور از آنها خواستند تا نسخه جدید گذرنامه را صادر کنند.

زایران اربعین امام حسین(علیه السلام) در سال گذشته با روش های مختلف مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و سازمان های حقوقی این اقدام را تدابیر تنبیهی عنوان کردند که با قوانین مغایرت دارد.

در همین حال، جریان وفاداری به اسلام در بحرین روز گذشته(جمعه) و امروز( شنبه) تظاهراتی را با عنوان«بیعت با شهدا» در سراسر بحرین برگزار می کنند و این تظاهرات بر حق قصاص و پایبندی بر اهدافی که شهدا برای آن جان باختند، تاکید دارد.

مردم بحرین در مناطق مختلف این کشور به دعوت ائتلاف 14 فوریه تظاهراتی با عنوان «لبیک یا محمد» برگزار کردند.

ائتلاف 14 فوریه اعلام کرد: این تظاهرات در دفاع از اسلام ناب محمدی و مخالفت با سیاست طایفه گرانه آل خلیفه ضد شیعیان این کشور برگزار شد.

منبع: شیعه نیوز