پس از ممنوعیت پخش قرآن رایگان توسط سلفی‌ها در آلمان، اخیرا این گروه اقدام به توزیع کتاب درباره سیره پیامبر(صلی الله علیه وآله) در این کشور کرده‌‌اند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، هنوز چند هفته از ممنوعیت توزیع قرآن رایگان توسط سلفی‌ها در آلمان نمی‌گذرد که رسانه‌های آلمانی خبر دادند که در چند شهر کلن، مونستر و ایزرلوهن گروهی جدید شبیه به گروه‌های پیشین سلفی‌ها به نام «ما محمد را دوست داریم»(We Love Mohammad) راه‌اندازی شده است.

طبق گزارشات اولیه چندین عضو سلفی که در کمپین‌های توزیع قرآن به صورت رایگان مشارکت داشته‌اند، در این برنامه نیز حضور دارند.

احزاب ایالت «نوردراین وستفالن»، دادگاه قانون اساسی و دیگر مسئولان این ایالت، این گروه را نیز به دقت زیر نظر دارند و قرار است طی روزهای آینده در مورد آنها تصمیم‌گیری کنند.

سلفی‌ها گروهی تندرو در آلمان بوده که به دلیل داشتن تعبیرات افراط‌گرایانه و انحرافی از آموزه‌های اسلام، مورد انتقاد هستند.

این گروه که درصد کمی از جمعیت ۴ میلیون نفری مسلمانان آلمان را تشکیل می‌دهند و با چنین اقداماتی سعی در معرفی خود دارند.

«استفان راسینی»، محقق مؤسسه مطالعات خاورمیانه در شهر هامبورگ آلمان معتقد است اگرچه سلفی‌ها بخش کوچکی از مسلمانان آلمان را تشکیل می‌‌دهند؛ اما ماهیت افراط‌گرایانه آن‌ها عاملی برای مخدوش‌کردن سیمای مسلمانان و اسلام در آلمان است.

بسیاری از گروه‌های اسلامی از جمله شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز راه‌اندازی کمپین توسط سلفی‌ها را مورد انتقاد قرار داده و نگران افراط‌گرایی این گروه هستند.

منبع:ایکنا