وزیر اطلاعات از هلاکت یکی از سرکرده های داعش به نام ابوعایشه کُردی در یکی از مرزهای ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در مراسمی که به مناسبت رحلت پیامبر اعظم(ص) در مسجد رسول اکرم واقع در جهانشهر کرج برگزار شد، ایام سوگواری اهل‌بیت عصمت و طهارت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) و همچنین رحلت پیامبر اکرم (ص) را تسلیت گفت و با طرح این سؤال که آیا اگر پیامبر دنیا را ترک کرد باید مسلمانان از اسلام روی برگردانند، اظهار کرد: قرار نیست اسلام با حضور پیامبر وجود داشته باشد و پس از رحلت پیامبر از بین برود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اسلام تا همیشه زنده و پابرجاست، گفت: مسلمانان باید به سنت پیامبر پایبند باشند، اسلام نسخهِ عزت‌آفرینی برای انسان‌ها است.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) آمد تا مردم در مسیر کمال قرار گیرند، گفت: باید راه و روش پیامبر ادامه داشته باشد زیرا پیامبر اعظم برای انسان‌ها سرمشقی سازنده و آموزنده است.

علوی در بخش دیگری از صحبتهایش با طرح این سؤال که پیش از اسلام چند دانشمند و عالم در ایران وجود داشته است، گفت: همان طور که می‌بینیم پس از ورود اسلام آسمان ایران از وجود علما و دانشمندان ستاره‌باران شد.

تمدن غرب بر پایه‌های تمدن اسلام بنانهاده شد

وی با تأکید بر اینکه پیامبر اکرم(ص) استعداد مردم ایران را پیش‌بینی کرده بود، افزود: اسلام به هرکجا وارد شد تحول‌آفرین، بود غربی‌های منصف اذعان می‌کنند که تمدن غرب بر پایه‌های تمدن اسلام بنانهاده شده است.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه ما مدیون رسول اکرم(ص) هستیم، گفت: پیامبر به لحاظ قدرت فکری و عقلانیت سرآمد عُقلای عالم بود، حتی کسانی که پیامبر را قبول ندارند اذعان می‌کنند که انسانی نمونه و بی‌نظیر بوده است.

علوی بابیان اینکه پیامبر اعظم به لحاظ مدیریتی فردی نمونه بوده است، گفت: پیامبر در سرزمینی مبعوث شد که اتحاد و انسجامی وجود نداشت؛ قبیله‌های بی‌شماری بودند که نه در کنار هم بلکه در مقابل هم بودند و در بسیاری از مواقع در میانشان جنگ و خونریزی حکم‌فرما بود.

وی با تأکید بر اینکه در سرزمین عربستان فرهنگ منحط و انواع مفاسدی ازجمله بت‌پرستی رواج داشت، گفت: پیامبر اکرم (ص) در مدت‌زمان ۲۳ سال در میان ملت عربستان اتحاد و انسجام و به معنای واقعی کلمه تحول ایجاد کرد.

دشمنان خارجی به دنبال از بین بردن امنیت داخلی کشور هستند

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه اخلاق نیکوی پیامبر موردتوجه خداوند باری‌تعالی قرار داشت، گفت: اخلاق نیکو، عمل عالم را مفید می‌کند مسلمانان باید نسبت به همدیگر مهربان باشند تا بتوانند در برابر دشمن به ید واحدی تبدیل شوند.

علوی در بخش دیگری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز برای نهادینه کردن فرهنگ نبوی در جامعه ایجاد شد، گفت: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران در بیرون از مرزها دشمنان زیادی دارد به همین دلیل دیگر در داخل کشور نیاز به دشمن نداریم.

وی بابیان اینکه دشمنان خارجی به دنبال از بین بردن امنیت داخلی کشور هستند، گفت: به برکت رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی حکیمانه ایشان نیروهای امنیتی، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و غیره تلاش می‌کنند وحدت داخلی حفظ شود.

علوی گفت: اگر فکر کنیم که امنیت بی‌بدیل حاکم در کشور به دست ما جاری و ساری است سخت در اشتباه هستیم زیرا امنیت هدیه‌ای از سوی خداوند است.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه حرکات اطلاعاتی دارای سه رکن اصلی هستند، گفت: رکن اول رصد حرکات مشکوک است، رکن دوم اشراف اطلاعاتی به حرکات مشکوک و رکن سوم واردکردن ضربه به کسانی است که می‌خواهند امنیت کشور را خدشه‌دار کنند.

ابوعایشه کُردی سرکرده داعش در مرز به هلاکت رسید

وی با اشاره به اینکه پیدا کردن یک عامل انتحاری در شهر ۱۴ میلیون نفری تهران از پیدا کردن سوزن در انبار کاه دشوارتر است، گفت: وقتی لطف خداوند شامل حال ما شود عامل انتحاری در میان میلیون‌ها نفر پیدا می‌شود.

نماینده خبرگان رهبری با اشاره به آمادگی سربازان گمنام امام زمان (عج)، گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) همه بمب‌ها و مواد منفجره و عوامل انتحاری را شناسایی کرده و در آن واحد با واردکردن ضربه به آنان اجازه عملیاتی که امنیت را خدشه‌دار کند، نمی‌دهند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه یکی از سرکردگان داعش در مرز به هلاکت رسیده است، گفت: از آنجایی‌ که همه عوامل انتحاری به درک واصل شدند یکی از سرکردگان داعش به نام ابوعایشه کُردی نیز در مرز به درک واصل شد تا آمادگی سربازان گمنام امام زمان (عج) به همگان ثابت شود.

وی بابیان اینکه ابوعایشه کُردی قصد داشت وارد تهران شود، گفت: این فرد توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در مرز به هلاکت رسید.

آیت الله علوی در بخش دیگری با اشاره به اینکه مسلمانان باید اخلاق نیکو را سرمشق خود کنند، گفت: اختلاف‌نظر میان همه اقشار وجود دارد و این امری طبیعی است.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد توجه باشد

علوی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه از رهبر معظم انقلاب اسلامی نباید انتظار داشته باشیم حرف ما را بزند، گفت: همه موظف هستند حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی را موردتوجه قرار دهند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اسلام خواهان جاری بودن ادب و احترام در جامعه است، گفت: همه باید دقت کنند با آبروی کسی بازی نکند و به‌ناحق آبروی کسی را نریزند جامعه باید لبریز از مهربانی باشد.

نماینده خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید در مقابل بدی‌ها صبور بود، گفت: کسی می تواند در مقابل برخورد بد دیگران با مهربانی پاسخ دهد که از صبر و بردباری برخوردار باشد.

منبع:ابنا