ایمیل‌های افشا شده از حمایت مالی دولت‌های سعودی و قطر از گروه تروریستی داعش و هیلاری کلینتون پرده بر می دارد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس،مؤسس وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس می‌گوید ایمیل‌های افشاشده از حمایت مالی دولت‌های سعودی و قطر از گروه تروریستی داعش و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، پرده برمی‌‍دارد.

جولیان آسانژ، در مصاحبه‌ای در سفارت اکوادور در لندن که متن آن شنبه منتشر شد، گفت: «یک ایمیل مربوط به اوایل سال 2014 از هیلاری کلینتون به جان پودستا، رئیس ستاد انتخاباتی‌اش وجود دارد که حاکی است داعش از سوی دولت‌های عربستان سعودی و قطر تأمین مالی می‌شود. در حال حاضر این مهمترین ایمیل در میان ایمیل‌های افشاشده است به خاطر اینکه پول سعودی‌ها و قطری‌ها در سراسر بنیاد کلینتون به چشم می‌خورد.»

آسانژ تصریح کرد: «در دورۀ تصدی کلینتون بر وزارت خارجۀ امریکا، بزرگ‌ترین توافق تسلیحاتی جهان با عربستان سعودی به ارزش بیش از 80 میلیون دلار امضا شد. در حقیقت در این دوره مجموع صادرات سلاح امریکا دو برابر شد.»

به ترامپ اجازه نمی‌دهند پیروز شود

وی با اشاره به رقابت کلینتون با دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، گفت: «بسیاری از بانک‌های بزرگ نظیر گلدمن ساکس و عناصر تأثیرگذار در وال استریت، مقامات اطلاعاتی در وزارت خارجه و سعودی ها از کلینتون حمایت می‌کنند.»

آسانژ گفت: «معتقدم به ترامپ اجازه نمی‌دهند در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا پیروز شود... بانک‌ها، آژانس‌های اطلاعاتی، شرکت‌های تسلیحاتی و همچنین رسانه‌ها و صاحبان آن‌ها و ... همه حامی هیلاری کلینتون هستند.»

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا (عکس آرشیوی از خبرگزاری فرانسه)

جنگ لیبی، جنگ کلینتون بود

آسانژ تصریح کرد: «جنگ لیبی، بیش از هرکس، جنگ هیلاری کلینتون بود. باراک اوباما (رئیس‌جمهور امریکا) ابتدا با آن مخالفت کرد ... بیش از 1700 ایمیل از مجموع 33 هزار ایمیل منتشر شدۀ کلینتون دربارۀ لیبی بود ... وی تصور می‌کرد که می‌تواند از سرنگونی (معمر) قذافی (دیکتاتور پیشین لیبی) و سرنگونی دولت لیبی، برای انتخابات ریاست‌جمهوری بهره بگیرد.»

وی تأکید کرد: «کلینتون شخصِ محوری در ویرانی لیبی بود که حدود 40 هزار کشته برجای گذاشت. تروریست‌ها وارد لیبی شدند، داعش وارد لیبی شد و همۀ این موارد بحران پناهجویان و مهاجران را در اروپا به وجود آورد.»

روسیه مسئول افشای ایمیل‌ها نیست

آسانژ با اشاره به افشای ایمیل‌هایی مربوط به کلینتون گفت: «هیلاری کلینتون بارها به اشتباه گفته که روسیه مسئول همه چیز (افشای ایمیل‌ها) است... این اشتباه است؛ می‌توانیم بگوییم که دولت روسیه منبع آن نیست.»

وی گفت: «ما حدود 33 هزار ایمیل هیلاری کلینتون را در زمانی که وی وزیر خارجۀ امریکا بود، منتشر کردیم. این بخشی از 60 هزار ایمیل هایی است که در اختیار داریم.»

آسانژ گفت: «در این ایمیل‌های افشاشده، موارد زیادی از استفاده از نفوذ سیاسی، دسترسی به مقامات دولتی، اشخاص و شرکت‌ها در ازای پول وجود دارد.»

وی افزود: «ویکی‌لیکس در 10 سال اخیر بیش از 10 میلیون سند منتشر کرده‌است.»

مؤسس ویکی‌لیکس همچنین با اشاره به آغاز مجدد تحقیقات اف‌بی‌آی دربارۀ ایمیل‌های هیلاری کلینتون گفت: «اف‌بی‌آی عملاً به پلیس سیاسی امریکا تبدیل شده و هیچ کس از آن در امان نبوده‌است.»

منبع:presstv