بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم در فصل زمستان آینده سه زیر دریایی دیگر را از آلمان خریداری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، به نقل از خبرگزاری رسمی روسیه (TASS)، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم در فصل زمستان آینده سه زیردریایی دیگر را از آلمان خریداری خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو طی سخنانی در برابر پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) تاکید کرد که این رژیم یک قرارداد را با طرف آلمانی برای ساخت سه زیردریایی دیگر امضا خواهد کرد.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی پیش از این نیز شش زیردریایی مدل «دلفین» را از آلمان خریداری کرده که پنجمین زیردریایی را در ماه ژانویه سال جاری میلادی تحویل گرفته و قرار است آخرین آنها نیز سال ۲۰۱۸ تحویل داده شود.

زیردریایی های دلفین که با سوخت دیزل و برق کار می کنند و توانایی حمل سلاح های هسته ای را دارند، هم اکنون گرانبهاترین سلاح ارتش رژیم صهیونیسی به شمار می آید و قرار است پس از تحویل ششمین زیردریایی نیز چندین زیردریایی قدیمی ارتش این رژیم از رده خارج شوند.

در حالی که قیمت هر زیردریایی دلفین نزدیک به نیم میلیارد یورو برآورد می شود، مجموع شش زیردریایی خریداری شده از سوی رژیم صهیونیستی تنها دو میلیارد دلار برای این رژیم هزینه دارد چرا که دولت آلمان یک سوم هزینه خرید آنها را پرداخت می کند.

منبع:شفقنا