پادشاه عربستان سعودی «ابراهیم العساف» وزیر دارایی این کشور را به دلیل سخن گفتن از ورشستگی عربستان سعودی برکنار کرده است.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس،وبگاه روزنامه اینترنتی «رأی الیوم» نوشت: پادشاه عربستان سعودی «ابراهیم العساف» وزیر دارایی این کشور را به دلیل سخن گفتن از ورشستگی عربستان سعودی برکنار کرده است.

رأی الیوم همچنین نوشت: به گفته تحلیلگران و ناظران مسائل سیاسی عربستان، دلیل برکناری العساف به حضور دو هفته پیش وی در برنامه «هشت» در شبکه MBC عربی و اظهار نظر وی درباره اوضاع مالی، سیاست های ریاضتی و افزایش مالیات ها در این کشور برمی گردد.

این ناظران همچنین معتقدند که ظاهرا اظهار نظر «محمد التویجری» معاون العساف درهمین برنامه از دلایل اصلی برکناری وی بوده است؛ التویجری در برنامه هشت گفت که اگر سیاست های ریاضتی اجرا نمی شد و یارانه کالاهای اساسی، آب، برق و سوخت افزایش نمی یافت، عربستان ورشکست می شد.

اگرچه تویجری در همان برنامه از به کار بردن واژه ورشستگی عذرخواهی کرد و گفت که لغزش زبانی بوده و این موضوع را به شیوه بدی بیان کرده است اما وی اعتراف کرد که اوضاع مالی عربستان از سختی های زیادی رنج می برد.

منبع:شفقنا