تاکنون تمام پیشنهادها را درخصوص ترک کشورم را رد کرده ام.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از روسیه 24: همسر رئیس‌جمهور سوریه می‌گوید تاکنون تمام پیشنهادها را درخصوص ترک کشورش را رد کرده‌است.

اسماء اسد، همسر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، سه‌شنبه در مصاحبه با شبکۀ روسیه 24  گفت: «چندین پیشنهاد دربارۀ فرار از کشور جنگ‌زده‌ام داشتم که تمام آنها را رد کردم.»

وی که بعد از سال‌ها با یک رسانۀ خارجی مصاحبه کرده است، افزود حتی به این فکر نکرده است که در طول بحرانِ سوریه در جایی غیر از کشورش باشد.

اسماء اسد گفت: «از ابتدای بحران اینجا (سوریه) بودم و هیچ وقت به اینکه در جایی دیگر باشم فکر نکردم. بارها به من پیشنهاد شد که سوریه را ترک کنم یا بهتر بگوییم، از سوریه فرار کنم.»

وی افزود: «این پیشنهادها شامل تضمین‌هایی درخصوص سلامتی و حفاظت از فرزندانم و حتی ضمانت‌های مالی بود.»

اسماء اسد در ادامه گفت: «حتماً نباید نابغه باشید تا بفهمید‌ آنچه آنها دنبالش بودند،‌ چه بود.»

وی هدفِ این پیشنهاددهندگان را «بی‌اعتماد کردن مردم به رئیس‌جمهور سوریه» دانست و گفت: «این مسئله ربطی به راحتی یا آسایش فرزندان من نداشت. آن‌ها تلاش می‌کردند به اعتماد مردم نسبت به رئیس‌جمهورشان ضربه بزنند.»

این مصاحبه نخستین گفتگوی همسر اسد با رسانه‌ها از زمان آغاز جنگ در سوریه است.

اسماء 41 ساله سه فرزند دارد و 16 سال است که با بشار اسد ازدواج کرده‌است. وی همواره در کنار همسرش در انظار عمومی حضور می‌یابد.

سوریه از سال 2011 (1389) درگیر بحران است. به گزارش سازمان ملل در این ناآرامی‌ها تاکنون بیش از 400 هزار نفر کشته شده‌اند.